Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

Найбільш важливим для багатонаціонального контингенту залишається діяльність українських офіцерів зі складу підрозділу цивільно-військового співробітництва та українських військових лікарів.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Робота комітету навряд чи завершиться раніше, ніж наприкінці 2010 року. Слідство стосуватиметься подій від літа 2001 до липня 2009 років і відбуватиметься в «історичному контексті».


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Аналітики пов’язують таке зниження популярності президента з економічними проблемами, а також суперечками навколо реформування системи медичного страхування.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Вона складається з полку транспортних літаків С-17 американського виробництва. Нова військово-повітряна частина утворена за сприяння 12 країн-членів Північноатлантичного Альянсу.


За матеріалами - УНІАН

Оскільки Партія комуністів під час виборчої кампанії обіцяла сприяти стабілізації ситуації в країні, вона повинна проголосувати за обрання нового президента і піти в опозицію.


Джерело - "Новини-Грузія", УНІАН

Моніторингова місія Євросоюзу (МНЕС) у четвер закликала сторони до стриманості напередодні річниці серпневих подій минулого року.


Джерело - Прес-служба Президента України, Української правди

"У світовій історії є приклади наслідків такої політики – у низці латиноамериканських країн у 90-х роках залучалися невиправдано значні обсяги зовнішніх запозичень для фінансування неефективної економічної політики".


Джерело - Українська правда

МЗС Грузії поклав відповідальність за обстріл на Росію, так як "РФ здійснює контроль над окупованих територіями Грузії".


За матеріалами - "Інтерфакс-Україна", Української правди

Україна надала Єврокомісії та міжнародним фінансовим інституціям графік проведення реформ у газовому секторі.


Джерело - Українська служба ВВС

«Не можна суміщати діяльність професіонала-дипломата з іншою, наприклад втручатися у внутрішні справи країни», - сказав т.в.о. міністра закордонних справ України.


Джерело - "Інтерфакс-Україна", Українська правда

"Тобто це така собі давня, радянська, совкова, махрова практика реакції на абсолютно законні дії держави", - сказав Огризко.


За матеріалами - УНІАН

США не відмовляться від підтримки України й Грузії і підтверджують їх право на членство в НАТО, заявила помічник міністра оборони США з питань відносин з Росією Селест Уолландер.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Сенатори готують законопроект щодо повної та неповоротної заборони тактичної ядерної зброї на території Бельгії. Та ще й сподіваються, що подібний крок зроблять й інші держави.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Американські війська має бути виведено з Іраку наприкінці 2011-го року. Протягом наступних двох років 130-тисячний американський контингент буде поступово скорочуватись.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Таке переконання висловили політологи під час дискусії на тему: "Україна у кризовому стані", що відбулася у Вашингтоні. Форум організовував вашингтонський Центр американського прогресу.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Інтрига криється у тому, з ким об'єднається в парламентську коаліцію Демократична партія, яку нещодавно очолив екс-комуніст, колишній голова молдовського парламенту Маріан Лупу.


Джерело - УНІАН

Україна і Данія розпочали підготовку до операції з транспортування українськими військовими льотчиками пального на острів Гренландія “Північний сокіл - 2010”.


За матеріалами - Української правди

Йдеться, зокрема, про відсутність у представників Єврокомісії єдиного підходу та комплексного бачення майбутнього механізму взаємодії у рамках партнерства, відсутність узгодженого механізму оформлення проектних заявок тощо.


Джерело - Українська правда, Радіо "Німецька хвиля"

У Єврокомісії запевняють, що уважно прочитають звернення української інтелігенції та спробують зарадити.


За матеріалами - Української правди, Інтерфакс-Україна

Правляча Партія комуністів, згідно з даними екзит-полу, не змогла одержати абсолютну більшість місць у парламенті Молдови на виборах, що відбулися у середу.


Джерело - Європейський простір

Завершився розподіл посад голів та заступників парламентських комітетів Європейського Парламенту. Зокрема, найбільше місць серед керівників комітетів отримала Італія, а також Франція та Німеччина.


За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

28 липня, в Україну з візитом прибула угорська військова делегація на чолі з Державним секретарем Міністерства оборони Угорської Республіки пані Агнешею Вадаї.


Джерело - УНІАН, Associated Press.

Влада Іспанії підозрює в причетності до теракту сепаратистське угрупування ЕТА.


За матеріалами - УНІАН

У Молдові почалися дострокові вибори до парламенту. О 7-й годині ранку за місцевим часом відкрилися 1987 виборчих дільниць, 33 з яких - при дипломатичних відомствах за кордоном, і 11 - на правому березі Дністра.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Командир британців у провінції Гельманд, генерал Тім Редфорд в інтерв'ю газеті «The Times» навіть порівняв наступ проти талібів з битвою в Нормандії під час Другої світової війни.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

За документ проголосували 285 депутатів, проти - 250.


Джерело - УКРІНФОРМ

Головною метою візиту глави оборонного відомства називають початок підготовки виведення з регіону понад 80 тис. військових, які мають залишити Ірак протягом березня-серпня 2010 року.


За матеріалами - УНІАН, Української правди

Показник умовних витрат на одного військовослужбовця в Україні становить близько 6,5 тис. доларів, що майже в 8 разів менше, ніж у Росії, і в 23 - ніж у Франції.


За матеріалами - Української правди, Інтерфакс-Україна

Таке рішення прийнято "на знак протесту проти дій влади, а також відмови ЦВК у реєстрації 87 спостерігачів з країн СНД, Центральної та Східної Європи".


За матеріалами - Української правди

Українська інтелігенція вважає, що Україна має зробити свій внесок у безпеку регіону.Про це йдеться в зверненні інтелігенції до президента США Барака Обами.


За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

Французький генерал Філіпп Штольц призначений командувачем Загальновійськового командування ОЗС НАТО в Лісабоні, одного з трьох штабів оперативного рівня.


Джерело - Українська правда, Новости-Молдова

Cпостерігачів з України, Росії, Бєларусі і Казахстану видворяють з Молдови.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Під час розгляду ісландської заявки між міністрами розгорілася суперечка. Австрія виступила із вимогою паралельно з Ісландією вести переговори про вступ також із Хорватією та Албанією.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Під час візиту до Йорданії Гейтс зазначив, що Вашингтон підтримає нові санкції, якщо Іран не відреагує на нинішні спроби США та їхніх союзників відновити діалог щодо ядерної проблеми.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Бойко Борісов представив парламенту нову структуру Ради міністрів РБ, його персональний склад і програму дій.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Таке переконання висловив президент США Барак Обама, відкриваючи сьогодні зустрічі в рамках американсько-китайського стратегічного діалогу.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Комісар ЄС з питань розширення Оллі Рен наголошує, що заявка Ісландії на членство в Євросоюзі буде розглянута за звичайною процедурою, без будь-яких спрощень.


Джерело - УНІАН

Пьотр Ковнацький назвав Президента Польщі «занадто щирим та прямолінійним».


За матеріалами - УНІАН

"Рішення спочатку створити Митний союз приєднання країн до СОТ окремо або колективно відкидає на декілька років», - сказав глава представництва Європейської Комісії в Росії М.Франко.


За матеріалами - Української правди, Інтерфакс-Україна

Базування Чорноморського флоту РФ у Криму до 2017 року є чіткою державної позицією України.


Джерело - Українська служба ВВС

Міністр закордонних справ Британії Девід Мілібенд закликав НАТО переглянути свою стратегію щодо Афганістану і оприлюднив заклик до уряду цієї країни розпочати переговори з поміркованим крилом Талібану.


Джерело - Українська правда

Інша міжнародна місія спострегічів від ОБСЄ залишила Грузію, оскільки Росія заблокувала голосування про її продовження.


За матеріалами - Української правди

Хіларі Клінтон, коментуючи в неділю в телеінтерв'ю різкі зауваження віце-президента Джозефа Байдена щодо Росії, заявила, що Вашингтон розглядає Росію як велику державу і зацікавлений у її процвітанні.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

“Ми розуміємо, що після того, як не був продовжений мандат місії ОБСЄ, ми залишаємося єдиними міжнародними представниками в Грузії”, - сказав представник Ради міністрів із загальних справ та зовнішніх відносин ЄС.


За матеріалами - УНІАН

До Міністерства праці й економіки Фінляндії надійшов запит від фінських бізнесменів на ведення робіт в тому районі Балтійського моря, де передбачається прокласти газопровід "Північний потік".


Джерело - УНІАН

Зростання безробіття в другому півріччі та пригнічені настрої споживачів підривають надії на значне оздоровлення економіки США.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Єврокомісія цього тижня мобілізує технічну верифікаційну команду для перевірки потреб у закачуванні газу у сховища.


Джерело - УКРІНФОРМ

Парламентську діяльність буде відновлено 24 серпня, коли розпочнуться зустрічі в рамках політичних груп.


Джерело - Українська правда

Головнокомандуючий ВМФ Росії адмірал Володимир Висоцький вважає, що РФ доцільно залишити частину флоту в Севастополі після 2017 року.


Джерело - Українська правда

"Населення Росії скорочується, її економіка і банківський сектор занепадають, інфраструктура "не переживе наступних 15 років", - вважає віце-президент США.


За матеріалами - Української служби ВВС

Причиною несподіваного нездужання 54-річного Саркозі називають розлади у нервовій системі. Британські газети написали проте, що він втратив свідомість під час кросу.


Джерело - Українська служба ВВС

Міністр закордонних справ Росії Серґєй Лавров заявив, що Росія розглядає ситуацію, що склалася довкола виїзду з України російського дипломата «як ще один крок в низці недружніх дій з боку Києва».


За матеріалами - Української служби ВВС

Джордж Мітчел сказав, що пояснив сирійському президентові Башару Аль-Асаду, що США прагнуть його повної підтримки у цій «історичній спробі».


Джерело - УКРІНФОРМ

На його глибоке переконання, однією із основних причин значного збільшення дефіциту федерального бюджету стало те, що надзвичайно швидкими темпами стали рости витрати на урядові програми з охорони здоров'я.


За матеріалами - Радіо "Свобода", Європейського простору

У четвер європейські міністри з енергетики та підприємництва зібралися на першу неформальну зустріч при шведському головуванні.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Щоб не допустити нових відключень Росією газу взимку, ЄС намагається стати посередником в українсько-російській суперечці. Про це заявив єврокомісар Андріс Пієбалгс напередодні чергового раунду переговорів у Києві.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

У документі Єврокомісія, зокрема, зазначила, що виходитиме з трьох основних принципів.


Джерело - УНІАН

Якщо Ісландію буде затверджено як країну-кандидата, підсумки переговорного процесу з Євросоюзом виноситимуться на національний референдум.


Джерело - УКРІНФОРМ

Залишається поки що не з'ясованим, чи був Саад бен Ладен поруч зі своїм батьком на момент смерті. За словами джерела, він не грав серйозної ролі у "Аль-Каїді", однак брав участь в її діяльності.


За матеріалами - Української служби ВВС

Джозеф Байден запевнив, що США підтримують територіальну цілісність Грузії і відмовляються визнавати Абхазію та Південну Осетію частиною Росії.


За матеріалами - Української служби ВВС

Як очікують, президент Міхаїл Саакашвілі попросить надати його країни устаткування і людей для патрулювання кордонів з двома самопроголошенними регіонами Грузії - Південною Осетією та Абзахією, які користуються підтримкою Росії.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Центральним пунктом порядку денного засідання Ради Росія-НАТО була інформаційна доповідь заступника секретаря Ради безпеки Росії Володимира Назарова про нову стратегію національної безпеки РФ.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Після України віце-президент США Джозеф Байден вирушив до Грузії. На відміну від Києва, Тбілісі зустрічає американського гостя акціями протесту опозиції.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Оллі Рен перебував вчора в Белграді. В рамках візиту до країн Західних Балкан він відвідає також Чорногорію, Македонію та Боснію і Герцеговину.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Lеякі аналітики скептично оцінюють цю риторику нової американської адміністрації і зауважують, що надійності стратегічних амбіцій США в регіоні заважають «нестабільні і примхливі уряди» на кшталт української влади.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Про це він сказав, виступаючи перед представниками українських і американських ділових кіл на завершення робочого візиту до України.


Джерело - УКРІНФОРМ

Як свідчать дані опитування, проведеного центром громадських досліджень PBS DGA для "Газети Виборчої", за РО сьогодні готові проголосувати 45% поляків, що на 5% менше ніж два тижні тому.


Джерело - УКРІНФОРМ

Процес лікування Генерального Секретаря просувається успішно, і після завершення курсу "він вийде з лікарні "краще, ніж новий".


Джерело - УНІАН

Дж.Байден заявив, що Сполучені Штати підтримують територіальну цілісність Грузії, але це не означає, що США готові надати Грузії гарантії військової підтримки у разі збройного конфлікту.


За матеріалами - Української правди

Джозеф Байден заявив про зацікавленість його країни у якнайшвидшій реалізації постачання каспійської нафти в Україну та інші європейські країни на основі проектного використання нафтопроводу "Одеса-Броди".


За матеріалами - Української служби ВВС

Українська міліція знову затримала колону ЧФ Росії у Севастополі, яка перевозила крилаті ракети морського базування «Малахіт» без узгодження з Києвом.


За матеріалами - РБК-Україна

Про це віце-президент США Джозеф Байден повідомив під час свого виступу з нагоди завершення візиту до України.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Заяву Байдена трактують у тому сенсі, що дві короткі фрази у сконденсованому вигляді висловили чільну мету київського візиту віце-президента США – підкреслити американську підтримку України.


Джерело - Прес-служба Президента України, Української правди

Обговорюються питання щодо активізації двостороннього політичного діалогу, посилення співробітництва в енергетичній сфері, зміцнення енергетичної безпеки України, питання новітніх відносин США з Росією та інші.


Джерело - УКРІНФОРМ

Результати голосування стали певною несподіванкою, оскільки суперечать попередньому рішенню, прийнятому до цього у профільному сенатському комітеті.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Німецька Вільна демократична партія (ВДП) бачить Україну повноцінним членом Європейського Союзу у довгостроковій перспективі. На цьому наголошується у передвиборчій програмі партії.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

На цьому наголосив Президент Віктор Ющенко під час спільної з віце-президентом США Джозефом Байденом прес-конференції.


За матеріалами - Радіо "Свобода"

Не виключено, що це може бути у Нью-Йорку під час Генеральної асамблеї ООН.


За матеріалами - Української правди

"Ваш успіх буде наріжним каменем у Європі та запорукою демократії у Росії", - підкреслив Джозеф Байден.


Джерело - "Інтерфакс-Україна", Українська правда

У прес-службі штаб-квартири НАТО повідомили, що Генсек був госпіталізований для прочистки невеликого кров'яного тромбу.


За матеріалами - Української правди, Інтерфакс-Україна

Саакашвілі підкреслив, що "добросусідські відносини можуть бути налагоджені тільки по ріці Псоу і середині Рокського тунелю".


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

"Ми вважаємо, що спільний Євроатлантичний тиск на Росію буде вирішальним і Грузія має тверду позицію", - грузинський заступник міністра закордонних справ Гіга Бокерія.


За матеріалами - Української служби ВВС

"Чи буде якесь конкретне наповнення візиту, оскільки, американські коментатори напередодні візиту писали про те, що нічого особливого, окірм символізму, вони від нього не очікують?"


За матеріалами - Української правди

Заплановано, що під час зустрічі буде обговорено шляхи активізації двостороннього політичного діалогу, безпекова політика та політика євроатлантичної інтеграції України, розвиток енергетичного сектору й співпраця з міжнародними фінансовими інституціями.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Американська «Бостон Глоуб» вважає, що у Києві й Тбілісі з нетерпінням очікують запевнень з боку віце-президента США щодо подальшої однозначної підтримки прозахідного курсу нинішніх урядів цих країн.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Рівень схвалення політики президента щодо відновлення після глибокої кризи та дефіциту федерального бюджету помітно знизився протягом літніх місяців на фоні зростання занепокоєння економічною ситуацією в державі.


Джерело - ИТАР-ТАСС, Українська правда

Він прибув до Великобританії "із прощальним візитом", тому що 1 серпня залишає свою посаду в зв'язку із закінченням 5-річного терміну повноважень.


За матеріалами - Грузія Онлайн, Української правди

Заступник міністра закордонних справ Грузії Гіга Бокерія назвав висловлювання президента Грузії Михайла Саакашвілі в інтерв'ю "The Wall Street Journal" помилкою видання.


За матеріалами - 5 каналу, Української правди

"Хоча свого часу ми віддали ядерну зброю, нам, начебто, надали будапештські гарантії, але, насправді, вони залишаються більше на папері", - вважає Володимир Огризко.


За матеріалами - "Голос Америки", Української правди

"Я думаю, адміністрація зрозуміла, що відновлення взаємин з Росією має відбуватися паралельно з формуванням стабільної політики щодо Східної Європи, включно з такими країнами, як Україна та Грузія".


За матеріалами - Української правди

За словами Олега Шамшура, на сьогоднішній день вже відпрацьовується можливість зустрічі президентів України та США ще до кінця поточного року.


Джерело - Українська служба ВВС

Очікують, що пан Байден запропонує підтримку планам України та Грузії вступити до НАТО, але поки що здається малоймовірним, що Вашингтон підтримає ці слова діями.


Джерело - Українська правда

Американський віце-президент Джо Байден під час свого перебування в Україні має намір провести зустріч з лідером "Фронту змін" Арсенієм Яценюком.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Як показало останнє соцопитування Emnid, 80 відсотків німців сподіваються, що лідер консервативного Християнсько-демократичного Союзу (ХДС) Анґела Меркель залишиться на другий канцлерський термін.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Візит Джозефа Байдена до Києва відбувається відразу після російського візиту Президента США Барака Обами до Москви.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Єврокомісія та міжнародні фінансові інституції просять Україну надати чіткішу інформацію щодо часу проведення реформ в газовій сфері для надання кредиту.


За матеріалами - УНІАН

Економіка США вийшла зі стану "вільного падіння", але економічне зростання ще не поновилося. З цією заявою виступив сьогодні директор бюджетного управління при Білому Домі Пітер Оршаг.


За матеріалами - Радіо Свобода, Української правди

Візит до Києва віце-президента США Джозефа Байдена, який починається у понеділок, є не візитом ввічливості, а важливим кроком зовнішньої політики США.


Джерело - Українська правда, УНІАН

Британське Міноборони використовує в Афганістані транспортні Мі-8 і Мі-26 при перевезенні як вантажів, так і військовослужбовців.


Джерело - Українська служба ВВС

Пентагон повідомляє, що рядовий Бергдал служив до відправки у базованій на Алясці піхотному полку і що він вийшов за територію бази у провінції Пактіка у східному Афганістані.


За матеріалами - Української служби ВВС

Одним з завдань візиту називають спроби нової адміністрації США запевнити, що президент Обама не збирається розбудовувати відносини з Росією за рахунок взаємин з Україною та Грузією.


Джерело - Європейський простір, Радіо "Німецька хвиля"

Як очікується, що за скороченою процедурою країна може приєднатися до ЄС вже 2012 року.


За матеріалами - УНІАН

“Сьогодні Україна залишилася поза зоною безпеки. Прикрим, але реальним фактом є те, що у безпековому плані ми залишаємося незахищеними”, - конкретизував В.Огризко.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

"Цей лист висловлює і мої побоювання щодо того, щоб не дійшло до дестабілізації політичних відносин", - колишній президент Словаччини Міхал Ковач.


Джерело - УКРІНФОРМ

ХСС вимагає: по-перше, питання про початок переговорів про вступ до ЄС має у майбутньому вирішуватися не лише в Брюсселі, а й німецьким парламентом. По-друге, рішення про прийняття нових членів до ЄС у Німеччині має прийматися на всенародному референдумі.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Я думаю, що збільшення контингенту, додатково до 68 тисяч, буде незначним. Ймовірно, це відбудеться до кінця року", - глава Пентагону.


Джерело - Українська правда

Сполучені Штати Америки можуть втратити підтримку держав Центральної та Східної Європи, якщо ігноруватимуть їх інтереси заради розвитку співпраці з Росією.


Джерело - Українська правда, Радіо "Німецька хвиля"

Пібалгс не виключає, що нова газова криза може розпочатися уже у серпні. Саме тому Єврокомісія нині намагається вжити усіх заходів, аби запобігти цьому.


За матеріалами - Української правди, Інтерфакс-Україна

"Угода про асоціацію між Україною та ЄС буде підписана тоді, коли зміст і якість документа буде відповідати національним інтересам української держави",-Єлісєєв.


За матеріалами - Української служби ВВС

Офіс Віце-президента заявив, що пан Байден засвідчить підтримку США справі продовження демократичних і економічних реформ.


За матеріалами - УНІАН

Це буде перший візит до нашої країни представника найвищого рівня нової Адміністрації Сполучених Штатів Америки. Посада віце-президента в системі державної влади США є другою після президента.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Комісія підготувала два проекти регулювання: один щодо інформування Комісії про інвестиційні проекти в області енергетичної інфраструктури, інший – безпосередньо про забезпечення безпеки постачання газу.


За матеріалами - Європейського простору

Їх - більше третини в новообраному Європарламенті: блондинок, брюнеток, високих та низьких - депутатів-жінок.


За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

Під час візиту віце-президента США Джозефа Байдена будуть надані остаточні сигнали щодо підтримки США курсу України на євроатлантичну інтеграцію.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Відвідання України віце-президентом США Джозефа Байдена засвідчує важливість нашої держави як стратегічного партнера США у регіоні Східної Європи.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Сьогодні парламент Ісландії визначиться щодо можливості приєднання до ЄС.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Цими днями у Мюнхені проходить дев’ятий німецько-російський форум «Петербурзький діалог». Головна тема цього року - шляхи виходу з економічної кризи.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Представники України, Росії та міжнародних фінансових інституцій мають зібратися у п'ятницю на зустріч у Брюсселі. Про це повідомив представник Європейської комісії у середу в бельгійській столиці.


Джерело - Українська служба ВВС

Молодші громадяни Сербії навіть не пам’ятають період вільного пересування кордону. Статистика показує, що навіть 70 відсотків школярів вищих класів та студентів у Сербії жодного разу не були за кордоном.


Джерело - Українська правда

Тепер в Абхазії, що проголосила в односторонньому порядку за підтримкою Росії незалежність, немає жодного військового спостерігача і поліцейського місії ООН у Грузії. Офіційно місія ООН


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

14 липня в Парижі відзначили 220-ту річницю взяття Бастилії.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Під час переговорів сторони продовжать обговорення розділів Угоди стосовно преамбули, політичного діалогу, зовнішньої і безпекової політики, юстиції, свободи і безпеки, а також загальних та прикінцевих положень.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Угорська права опозиція закликає правлячий уряд соціалістів остаточно визначитись з енергетичними пріоритетами країни. Консерватори вітають рішення прем’єра Гордона Байнаї про участь Угорщини в будівництві газопроводу «Набукко».


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Приїзд Медведєва в понеділок до грузинського сепаратистського регіону Південної Осетії не був «кроком уперед до відновлення стабільності» на Кавказі, заявив учора журналістам речник Державного Департаменту США Іан Келлі.


За матеріалами - УКРІНФОРМ "Україна-НАТО"

Річна національна програма набуде чинності тільки після підписання відповідного Указу Президентом України.


Джерело - УКРІНФОРМ

Падіння виробництва в автомобільному секторі найбільше вразило Австрію (-69,2%) та Великобританію (-57,4%).


За матеріалами - "Інтерфакс-Україна", Української правди

Росія буде продовжувати облаштування головної бази Чорноморського флоту в Новоросійську з урахуванням можливості різних варіантів розвитку ситуації навколо Севастополя.


За матеріалами - Української служби ВВС

Єжи Бузек вперше був обраний до Європейського Парламенту 2004 року, входив до комітету з питань промислового виробництва і енергетики. 2006-го року відзначений нагородою "Європарламентар року".


Джерело - Українська служба ВВС

Міжнародні агенції новин повідомили, що шість українських членів екіпажу вертолета Мі-26 загинули у Афганістані при виконанні гуманітарної місії.


Джерело - Українська служба ВВС

Ціни на нафту впали нижче позначки у 60 доларів за барель поміж побоювань, щодо подальшого послаблення глобальної економіки.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Середземноморський союз відзначає нині першу річницю свого утворення. Незважаючи на серйозні фінансові вливання, більшість оглядачів вважають дітище французького президента Ніколя Саркозі малоефективним.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

У доповненні Хартії про особливе партнерство Україна й НАТО мають намір зафіксувати рішення Бухарестського самміту 2008 року щодо перспективи членства України в Альянсі.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Загалом, в день виборів, призначений на 20 серпня, в Афганістані перебуватимуть 100 спостерігачів від ЄС.


Джерело - УКРІНФОРМ

Фахівці відзначають, що саме такою є ціна зусиль американської адміністрації дати новий поштовх економіці, підтримати банки та автовиробників, а також - перебування військових в Афганістані та Іраку.


Джерело - УКРІНФОРМ

Дмитро Медведєв та Ангела Меркель проведуть зустріч у рамках 11-х російсько-німецьких міждержавних консультацій, які пройдуть 16 липня в замку Шляйсхайм під Мюнхеном.


Джерело - УКРІНФОРМ

Текст відповідного документу розміщено на офіційному сайті Глави нашої держави.


За матеріалами - Української служби ВВС

Трохи менше трьох місяців залишається до виборів канцлера Німеччини, на яких суперником Ангели Меркель буде міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр.


За матеріалами - Української правди, ВВС

На думку грузинського лідера "те, що сталося, увійде в історію російської дипломатії як ганебний і аморальний прецедент".


Джерело - Українська правда

Президент Європейської комісії Жозе Мануэль Баррозу упевнений, що реалізація проекту "Набукко" забезпечить енергетичну безпеку в Південно-Східній і Центральній Європі і Туреччині.


За матеріалами - УКРІНФОРМ, АР

Офіційно Палату представників буде розпущено наступного тижня (швидше за все, 21 липня), а нові вибори відбудуться 30 серпня.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Проект бюджету передбачає встановити загальні зобов’язання щодо асигнувань в сумі 137,9 млрд. євро, що на 3,06% більше 2009 року.


Джерело - УНІАН

Болгарія призупиняє відразу два проекти з Росією - АЕС "Белене" і газопровід "Південний потік". Майбутній прем`єр країни Бойко Борисов хоче розібратися в договорах своїх попередників.


Джерело - УНІАН

Лідер "Аль-Каїди" Усама бен Ладен перебрався до Афганістану, тому США повинні припинити ракетні удари по пакистанській території.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Як зауважують оглядачі, доленосних рішень цьогорічне зібрання не ухвалило, хоч деякі домовленості щодо боротьби зі зміною клімату президент США назвав історичними.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Відень та Берлін тепер вирішили спільно закликати Київ нарешті реформувати свій енергетичний сектор.


Джерело - УКРІНФОРМ

Затриманий повідомив, що їде до Любляни, погрожував, що вб'є главу уряду Словенії Богута Пагора, бо, той, мовляв, перешкоджає переговорам щодо вступу Хорватії до Європейського Союзу.


Джерело - УКРІНФОРМ, ВВС

Разом з 4000 американців і 650 солдатами афганських урядових військ британці проводять в Гільменді операцію "Кіготь пантери" - великий наступ на талібів напередодні запланованих на серпень виборів в Афганістані.


За матеріалами - Української служби ВВС

Далію Грібаускайте у неділю приведено до присяги у Литві і таким чином вона стала першою жінкою-президентом в історії країни.


За матеріалами - Української служби ВВС

Поки що поставки газу не законтрактовані із жодним з можливих постачальників, серед яких називають Туркменистан, Казахстан, Іран, Ірак і Єгипет.


Джерело - Українська служба ВВС

Голова місії МВФ в Україні, Джейла Пазарбазіолу, повідомила, що МВФ збільшив прогноз падіння ВВП в Україні з 8 до 14%.


Джерело - УНІАН

За словами заступника міністра закордонних справ Єлісєєва, "ми апріорі не можемо підписати цю угоду до кінця року. Хоча б із технічних міркувань. Аби в грудні її підписати, ми мали 1 липня вже завершити переговори.


За матеріалами - Української правди

За словами Арсенія Яценюка, сьогодні політики – як українські, так і світові – не вживають жодних превентивних заходів, а займаються популізмом.


За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

Угода НАТО про охорону повітряного простору країн Балтії діє до 2011 року. Литва, Латвія і Естонія домагаються продовження патрулювання неба над Балтією винищувачами союзників до 2018 року.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Вашингтон хотів би досягти повного партнерства з Москвою в усуненні розбіжностей навколо планів США щодо балістичної протиракетної оборони,заявив керівник Агентства США з протиракетної оборони генерал Патрік О’Рейлі.


Джерело - УКРІНФОРМ

Проблеми африканських держав стануть однією з основних тем, винесених на порядок денний третього дня роботи самміту "Великої вісімки" в італійському місті Аквілі.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Переконаний, що я маю таке бачення та необхідний досвід для того, щоб очолити Єврокомісію в той час, коли вона долає ці виклики. Сподіваюся мати плідні обговорення у Парламенті," - сказав Баррозу.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Лише 53% американців вважають, що їхній президент має чітку стратегію порятунку країни, що на 11% менше порівняно з попередніми опитуваннями.


Джерело - УНІАН "Новни ЄС"

Відповідне рішення було затверджено вчора за письмовою процедурою. Рішення Ради ЄС буде передано Європарламенту.


Джерело - Українська правда, 5 канал

Президент Віктор Ющенко оскаржуватиме рішення Окружного адміністративного суду Києва, який зобов’язав його підписати указ про проведення референдуму з питань вступу України до НАТО і Єдиного економічного простору.


Джерело - Українська правда, ІТАР-ТАРС

У Росії відкидають обвинувачення Грузії про те, що російські безпилотники нібито робили обльоти грузинської території.


Джерело - Українська служба ВВС

Генеральний Секретар ООН Пан Гі Мун скритикував керівників Великої вісімки за те, що вони докладають недостатньо зусиль для подолання глобального потепління.


Джерело - Українська правда

Посилаючись на інформацію МВС, МЗС Грузії підкреслює, що "російські безпілотні літальні апарати за останнім часом збільшили кількість польотів над грузинською територією".


За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

Кабінет міністрів України ухвалив проект Річної національної програми з підготовки України до набуття членства у НАТО.


За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

Як повідомили в міністерстві оборони Естонії, комітет по інфраструктурі НАТО затвердив проект реконструкції і будівництва авіаційної бази і підтримав пропозицію про її фінансування.


Джерело - Українська правда

Разом з тим, міністра закордонних справ Італії Франко Фраттіні зазначив, що на самміті "не склалися умови", які б дозволили учасникам самміту виробити єдину позицію по Ірану.


Джерело - УКРІНФОРМ

Прем'єр-міністр Ірландії Брайан Коуен оголосив дату проведення повторного референдуму щодо ратифікації так званої Лісабонської угоди 2 жовтня.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Британська «Гардіан» вважає, що Москва з особливою ненавистю сприймала лекції Обами щодо її «ближнього зарубіжжя», бо це, на думку газети, «найбільш болюча тема для Росії».


Джерело - УКРІНФОРМ

Країни G8 зобов'язуються "зробити всі можливі кроки для підтримання попиту та відновлення економічного зростання". Такими є основні положення чергового варіанту економічної декларації, над якою працюють лідери G8 на саміті в італійському місті Аквіла.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

“Незважаючи на відмову від своїх планів на президентство в парламенті, я продовжу боротися за посилення та підвищення ефективності Європарламенту, якій мав би більше концентруватися на інтересах та тривогах людей”, - додав Вотсон.


Джерело - УКРІНФОРМ

В той же час, темпи падіння європейського ВНП у порівнянні з першим кварталом минулого року є ще більш серйозними: - 4,9 відсотка в єврозоні та - 4,7 відсотка в усіх 27 країнах Євросоюзу.


За матеріалами - УНІАН, Української правди

"Однозначно не можна говорити про якусь угоду між США та РФ, що американці відмовляються від підтримки України та Грузії взамін за якісь стратегічні інтереси", - сказав директор відділу України, Білорусі та Прибалтійських країн OSW Павел Воловський.


Джерело - Українська служба ВВС

Аби не перевищити встановлений показник, країни Великої вісімки визначили амбітну мету - скоротити на 80 відсотків викиди парникових газів до 2050 року.


Джерело - Gazeta.ua

Як випливає з декларації, витяги з якої привели члени делегації президента США Барака Обами, країни "Великої вісімки" засуджують дії іранської влади.


Джерело - УНІАН

"Харизматична аура" Барака Обами більш не може приховувати гірку правду: зовнішня політика Білого Дому переживає кризу.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Північноатлантичний Альянс офіційно розпочав розробку своєї нової Стратегічної Концепції.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Мюнхенська газета "Süddeutsche Zeitung" вважає, що від теми ядерного роззброєння віє нафталіном. Обама потребує швидкого зовнішньополітичного успіху, а Росія – повернути собі роль глобальної держави.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Обговорення проблем та наслідків фінансової кризи стоїть на першому місці у порядку денному самміту "Великої вісімки" і, ймовірно, не випадково відбудеться саме у навчальному центрі італійської фінансової поліції у Аквілі.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

З нагоди призначення нового прем'єр-міністра Хорватії Ядранки Косор та затвердження парламентом країни складу нового Кабінету міністрів Баррозу та Єврокомісар з питань розширення Оллі Рен привітали керівника хорватського уряду.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Новий склад парламенту Болгарії розпочне роботу 14 липня. Про це заявив вчора на зустрічі з журналістами президент Болгарії Георгій Пирванов.


За матеріалами - УНІАН

Рада міністрів з питань економіки та фінансів Європейського Союзу затвердила рішення про спрямування до кінця 2010 року 3,98 млрд. євро на реалізацію низки енергетичних проектів.


За матеріалами - УКРІНФОРМ, ВВС

"Дні, коли імперії могли поводитися з суверенними державами, як з фігурами на шахівниці, залишилися у минулому", - Барак Обама.


За матеріалами - Української правди, "Інтерфакс-Україна".

Польща має намір збільшити потужності зі зберігання природного газу, побоюючись нових збоїв у поставках російського газу через Україну.


Джерело - Українська служба ВВС

Провідники країн Великої вісімки розпочинають свій самміт в італійському місті Лаквіла, враженому потужним землетрусом у квітні цього року.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Британська «Індепендент» еалістичніше налаштована в цьому плані і наголошує, що «США продовжують розглядати питання про можливий вступ до НАТО України й Грузії, що було б чимось на кшталт червоної ганчірки для російського бика".


За матеріалами - Української правди, УНІАН

"Я сподіваюсь, що ми не станемо третьою стороною через компроміси, які будуть досягатися у реалізації відносин між іншими країнами – такими великими, як США і Росія", - сказав Президент Ющенко.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Президентові Обамі було поставлене питання з боку американських ЗМІ, "хто керує Росією - Медведєв чи Путін?".


Джерело - УНІАН

Президент США Барак ОБАМА заявляє, що США не нав`язуватимуть жодній країні вступу до НАТО.


Джерело - УНІАН

“З моменту виборів позиції окремих груп Європарламенту змінилися і, таким чином, ми не бачимо більшості для виборів у липні, однак сподіваємося, що буде можливим обрати Президента Єврокомісії у вересні”, - заявив Президент Європарламенту Поттерінг.


Джерело - УНІАН

Президент США Барак Обама прибув сьогодні в резиденцію прем`єр-міністра Росії Володимира Путіна в Ново-Огарьово.


Джерело - Українська правда, УНІАН

"Вона готова зробити насправді багато злого, не враховуючи ситуацію в Українській державі, а, в першу чергу, виходячи з власних інтересів", - сказав аналітик Фонду Баторего Гжегож Громадський.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

У своїй ключовій промові д-р Бабст підкреслила необхідність обговорення і остаточного узгодження нової Стратегічної концепції НАТО.


Джерело - Українська правда

"Й це вже крок вперед. Ще якийсь час назад із цього приводу в нас були суцільні розбіжності", - сказав Медведєв.


Джерело - Українська правда, УНІАН

"Наша переконаність у тому, що територіальна цілісність, суверенітет Грузії - мають поважатися", - сказав Обама.Він також підкреслив, що сторони на переговорах не знайшли спільних позицій із приводу кордонів Грузії.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Італієць Маріо Мауро відмовився від кандидатства на посаду Президента Європарламенту від групи народних партій на користь поляка Іржи Бузека.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Швеція, яка 1 липня перебрала головування в Євросоюзі, вимагає прискореної процедури вступу до спільноти сплюндрованої кризою Ісландії. Але «євроейфорії» серед жителів цієї острівної держави не спостерігається.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Кандидатуру 56-річної Ядранки Косор запропонував екс-глава уряду Іво Санадер, котрий раптово у середу подав у відставку. В його кабінеті міністрів Косор обіймала посаду віце-прем'єра.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Мій десятирічний мандат на цьому посту я виконав і не планую його продовжувати", - заявив Солана, одночасно виключивши можливість свого повернення у активну політику Іспанії.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

За словами Обами, Путін, коли йдеться про взаємини зі Сполученими Штатами, «однією ногою все ще стоїть на старому шляху.., а другою ногою – на новому».


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Коротка дискусія між лідерами двох країн виявилася доволі напруженою та стосувалася насамперед європейський проблем. А саме: Лісабонської угоди, виборів голови Єврокомісії, розширення ЄС та бюджетної дисципліни країн-членів.


Джерело - Українська правда

Президент Віктор Ющенко відбув із робочим візитом до Литовської Республіки для участі в ювілейних урочистостях з нагоди Тисячоліття Литви, які 6 липня відбудуться у Вільнюсі.


За матеріалами - Української правди, ІТАР-ТАРС

ЄС оголосив дату офіційного підписання міжнародної угоди про будівництво газопроводу "Набукко". Це відбудеться 15-го липня в Анкарі.


Джерело - Українська служба ВВС

Ющенко підкреслив, що російський флот має залишити Україну 2017-го року згідно з Конституцією, але закликав політиків не втручатися в цю справу і заявив, що «військові повинні жити дружно».


За матеріалами - Української служби ВВС

Згідно з результатами екзит-полу, партія ГЕРБ (Громадяни за Європейський Розвиток Болгарії), яку очолює мер Софії Бойко Борісов, отримала приблизно 40% голосів – удвічі більше, ніж соціалісти.


За матеріалами - НЦЄАІ України

Цей документ, який є основним інструментом військового співробітництва ЗС України з Альянсом, буде затверджено під час засідання зазначеного комітету на рівні начальників генеральних штабів.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Віце-президент США має намір іще раз запевнити іракську сторону у намірі Вашингтону повністю виконати свої зобов'язання в рамках Безпекового договору та Стратегічного рамкового договору.


Джерело - УКРІНФОРМ

Для всіх 27 країн ЄС ситуація з працевлаштуванням є найгіршою від червня 2005 року. Такі дані оприлюднив у четвер Євростат.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

«Ми плануємо говорити дуже відверто, так само, як це було під час першої квітневої зустрічі з Медведєвим, – каже Майкл МакФол. – А вже потім ми з’ясуємо, чи існують способи переконати Росію співпрацювати з нами".


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

«Поки що Київ не збирається нікого пускати до інформації про наявні запаси газу», а таким чином повисає в повітрі і питання про масштаби фінансової допомоги, - «Рейтерз».


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Німецький міністр оборони Франц-Йозеф Юнг пояснив, що вважає цей крок «нагальною потребою» і наголосив, що про долучення цих літаків до бойових дій в Афганістані не йдеться.


За матеріалами - Української служби ВВС

1 липня Парламентська асамблея ОБСЄ виступила із резолюцією «Возз’єднання розділеної Європи», в якій прирівняла сталінізм до нацизму та закликала до засудження тоталітарних режимів на міжнародному рівні.


За матеріалами - Української правди, "Die Presse"

Президент України Віктор Ющенко наголошує на важливості вироблення єдиної концепції європейського газового ринку.


За матеріалами - Української правди, CBSNews

Нам не потрібні росіяни", - сказав спеціальний помічник американського президента Майкл Макфол.


За матеріалами - Української служби ВВС

В інтерв'ю інформагентству АР президент США сказав, що "Путін однією ногою стоїть на старому шляху ведення діалогу між двома країнами, а другою - на новому".


Джерело - Українська правда

У Міністерстві закордонних справ здивовані заявою посла Єврокомісії в Україні з приводу затягування Україною передачі європейській стороні пропозицій щодо тарифної політики.


Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

29 червня ц.р. у рамках триваючої операції Альянсу по боротьбі з піратством у берегів Африканського рогу під назвою „Allied Protector” відбулася ротація Постійнодіючої військово-морської групи НАТО №1 на групу №2 (Standing NATO Maritime Group).


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Впливовий британський часопис "Financial Times" друкує статтю Збігнєва Бжезинського, присвячену майбутнім переговорам у Москві між президентами США та Росії.


За матеріалами - УНІАН "Новни ЄС"

“Я вирішив відійти від активної політики і не балотуватися в Президенти”, - цитує І.Санадера ВВС.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

На час головування Швеції, яке триватиме півроку, заплановано шість самітів з партнерами Європейського Союзу. Один із них, наприкінці року, – з Україною.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

За повідомленнями, у масштабній операції «Ханджар» («Кинджал») за підтримки вертольотів беруть участь майже 4 тисячі американських військових і 650 бійців афганських сил.


Джерело - УКРІНФОРМ

Коментуючи виконання Чехією програми головування, Жозе Мануель Пінту Тейшейра зауважив, що цей процес був ускладнений багатьма чинниками.


За матеріалами - Української правди, "Інтерфакс"

Радник американського президента по Росії та Євразії Майкл Макфолл відзначив, що в ім'я "перезавантаження відносин з Росією США не відмовляться від підтримки устремлінь Грузії й України до вступу в НАТО".


За матеріалами - Української правди

Ющенко вважає, що "Люблінська унія належить до числа тих подій, чиє значення належить не лише кільком націям, але й усьому простору нашої цивілізації".


Джерело - Українська служба ВВС

Лукашенкj, який у вівторок з півторагодинним запізненням прийняв голову українського парламенту Володимира Литвина, пояснив українцеві, що мав бесіду з „друзями з-за океану”, які мали багато важливих питань.


За матеріалами - УКРІНФОРМ, Прес-служба Президента України.

Президент сподівається, що під час свого головування в ЄС Швеція сприятиме у укладенні Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також угоді про зону вільної торгівлі; досягнення подальшого прогресу щодо лібералізації візового режиму.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Минає півріччя головування Чехії в Європейському Союзі. 1 липня Чехія передасть крісло голови ЄС Швеції й вибрала для проведення цієї урочистої процедури східно-чеське місто Літомишль.


За матеріалами - УНІАН

Сьогодні Ющенко у Польщі візьме участь у відзначенні 440-ї річниці підписання Люблінської унії.


За матеріалами - УНІАН, Главред

Колишній посол США в Україні Вільям Тейлор вважає, що липневий візит в Україну віце-президента США Джозефа Байдена продемонструє, що Україна залишається серед пріоритетів США.


За матеріалами - Української правди

Швеція вже заявила, що в ході свого головування хотіла б продовжити підтримку "Східного партнерства" і досягти прогресу на переговорах з Україною щодо угоди про асоціацію.


Джерело - Українська служба ВВС

Швеція закликала Європейський Союз стати лідером у боротьбі з кліматичними змінами, незважаючи на найгіршу економічну кризу від 30х років минулого століття.


Джерело - Українська служба ВВС

Українська економіка скоротилася на понад 20% за перші три місяці цього року – такими є офіційні дані, нарешті оприлюднені Державним комітетом статистики.


АНАЛІТИКА

Джерело - УНЦПД

Книга є аналітичною публікацією, яка висвітлює аналіз нового формату політики ЄС на Сході (стосовно України, Грузії, Білорусі, Азербайджану, Вірменії і Молдови), погляди на можливості його використання для подальшого процесу європейської інтеграції Україн


Джерело - Євроатлантична Україна

Ми написали цього листа, тому що як інтелектуали і колишні політики країн Центральної та Східної Європи глибоко переймаємося майбутнім трансатлантичних відносин, а також майбутньою якістю взаємин між Сполученими Штатами і країнами нашого регіону.


Віталій Мартинюк - Український незалежний центр політичних досліджень

Чи вдалося Чеській Республіці реалізувати задекларовані амбітні цілі? Яким виявилося Чеське президентство для України та яким буде Шведське?


Рубін Джонсон - The Weekly Standard

Довго-термінові проблеми відносин Вашингтону з Москвою можуть привести до двох простих самоілюзій.


Олександр СУШКО - "Дзеркало тижня"

Очевидно, що остаточне усунення проблеми віз, необгрунтованих депортацій та інших адміністративних перешкод для громадян України дедалі більшою мірою залежить від дій української влади.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

За матеріалами - Української служби ВВС

"Відчуття, які панують усередині штаб-квартири НАТО - такі: цей чоловік йде з посади у повному розквіті сил, на злеті кар"єрі. Я говорю про це не лише від себе...Мені важко додати до того, що він справді класний."


Джерело - УКРІНФОРМ

В день, коли завершується термін мандату на посаді Генерального Секретаря НАТО, Яаап де Хооп Схеффер прибуде до штаб-квартири Альянсу разом із дружиною. Він зустрінеться з представниками Міжнародного штабу НАТО, з цивільними та військовими представниками


Джерело - УНІАН

Про це йдеться у відкритому листі до адміністрації США, урядів і громадськості країн ЄC за підписами українських політиків, урядовців, громадських діячів, бізнесменів, науковців і журналістів.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Топ-менеджери очікують «дна кризи» на початку 2010 року. При цьому керівники компаній у США та країнах Азії більш-менш оптимістичні. Натомість найбільші песимісти – європейські менеджери.Вони очікують кінець рецесії не раніше другого півріччя 2010 року.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Байден висловив впевненість, що стратегічна перевага США допоможе переконати Москву піти на скорочення ядерного арсеналу, протистояти ядерним програмам Ірану й Північної Кореї та послабити тиск на країни так званого «ближнього зарубіжжя».


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Джо Байден сказав, що радий повернутися і «не спостерігати російські літаки в небі Грузії та не чути недалекі вибухи».


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Незалежно від майбутніх викликів, Україна і далі йтиме своїм вибраним шляхом як частина Європи. Сполучені Штати готові пройти цим шляхом разом з Україною", - сказав Дж. Байден.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Як повідомив напередодні радник Байдена, подорож віце-президента є не візитом ввічливості, а важливим кроком зовнішньої політики США.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

У понеділок Джо Байден прибуде до Києва. Візит американського віце-президента до України та Грузії продемонструє позицію США до цих країн у контексті спроб "перезавантаження" відносин Вашингтона і Москви.


Джерело - Євроатлантична Україна

Ми написали цей лист тому, що, ми як центрально-східноєвропейські інтелектуали та колишні політики, глибоко занепокоєні майбутнім трансатлантичних відносин, а також майбутнім відносин між Сполученими Штатами та країнами нашого регіону.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Я переконана, що НАТО - це найвидатніший альянс за всю історію", - заявила глава Держдепу. Однак, додала вона, ця організація була створена за часів "холодної війни" і потребує оновлення.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Члени Європейського Парламенту обрали головою 736-містної асамблеї колишнього прем`єр-міністра Польщі Єжі Бузека.


За матеріалами - Української служби ВВС

Європарламент, переобраний минулого місяця в усіх країнах Євросоюзу, розпочинає свою роботу.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

У НАТО, на великій конференції з питань безпеки, що проходила у Брюсселі, офіційно розпочався процес, що веде до ухвалення нової Стратегічної концепції Альянсу.


Матвій Ганапольский - Українська служба "Радіо свобода"

А що ж має Москва? У питанні ракет – усе. Щодо іншого – спокійну, але рішучу відмову.


За матеріалами - УНІАН

Триденний саміт "Великої вісімки" відкривається сьогодні в італійському місті Л`Аквіла.


За матеріалами - Korespondent

США виступають за збереження територіальної цілісності Грузії та України, заявив глава Білого Дому Барак Обама, виступаючи у вівторок, 7 липня, у Російській школі економіки в Москві.


Джерело - Українська служба ВВС

"І незважаючи на те, що вони вихідці з різних верств суспільства - Путін - це колишній підполковник КДБ, а Мєдвєдєв - інтелігент, перший інтелігент після Леніна, який став у керма Росії, - незважаючи на все це, Медведєв і Путін - це одна команда".


За матеріалами - УНІАН, Української правди

Парламентська асамблея ОБСЄ виступила із резолюцією "Возз’єднання розділеної Європи", в якій прирівняла сталінізм до нацизму та закликала до засудження тоталітарних режимів на міжнародному рівні.


За матеріалами - Української служби ВВС

Гаслом шведського головування є "берімось за виклики".


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект