НОВИНИ

13.07.2009 | Зірвано намір замаху на Прем'єр-міністра Словенії Борута Пагора
Джерело - УКРІНФОРМ

На хорватсько-словенському кордоні затримано хорватського ветерана війни, який погрожував убити Прем'єр-міністра Словенії Борута Пагора. За повідомленням шефа Словенської поліції Янко Горшека, у затриманого вилучено 5 ручних гранат.Громадянина Хорватії Йосипа Загайського затримано у поїзді міжнародного сполучення "Бєлград-Цюрих" на словенському прикордонному переході після того, як з'ясувалося, що він числиться у списку осіб, яким заборонено в'їзд до Шенгенської зони. Під час затримання хорват зробив спробу зірвати запобіжник однієї з гранат, але поліцейським вдалося запобігти цьому. Затриманий повідомив, що їде до Любляни, погрожував, що вб'є главу уряду Словенії Богута Пагора, бо, той, мовляв, перешкоджає переговорам щодо вступу Хорватії до Європейського Союзу. За припущенням шефа Словенської поліції Янко Горшека, затриманий мав намір привести в дію ручні гранати перед будинком уряду. Раніше, на початку 90-років, 59-річний хорват із Вуковару був засуджений у Німеччині за спробу вчинити терористичний акт.


Реагуючи на це, Прем'єр-міністр Словенії Борут Пагор заявив, що не відчуває себе в небезпеці, бо йде мова про "окремий випадок". Глава уряду Словенії повідомив також, що йому зателефонувала Прем'єр-міністр Хорватії Ядранка Косор, яка засудила екстремізм та погрози насилля, запропонувала допомогу хорватських поліцейських у розслідуванні інциденту.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1449. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект