НОВИНИ

29.07.2009 | Міністр оборони США Роберт Гейтс прибув до Іраку з неоголошеним візитом
Джерело - УКРІНФОРМ

Міністр оборони США Роберт Гейтс прибув до Іраку з неоголошеним візитом. Глава Пентагону планує зустрітися з американським командуванням у регіоні та іракськими політичними лідерами.Роберт Гейтс проведе переговори з прем'єр-міністром Іраку Нурі Аль-Малікі, міністром оборони Абдель Кадер Яссімом та обговорить ситуацію в регіоні з головнокомандувачем американського контингенту генералом Реєм Одієрно.


Головною метою візиту глави оборонного відомства називають початок підготовки виведення з регіону понад 80 тис. військових, які мають залишити Ірак протягом березня-серпня 2010 року. На сьогодні в цій близькосхідній країні перебуває 130 тис. американських солдат, однак відповідно до домовленостей з керівництвом Іраку, усі вони мають бути виведені до 2011 року.


Переговори глави Пентагону з іракським керівництвом стосуватимуться також питання допомоги США збройним силам Іраку після 2011 року. Йтиметься, зокрема, про можливі поставки винищувачів F-16. Керівництво Іраку виявило інтерес до цих літаків, і Пентагон схильний дати схвальну відповідь.


Крім зустрічей у Багдаді, міністр оборони США відвідає найбільший автономний північний курдський регіон, де зустрінеться з президентом Курдистану Масудом Барзані. Глава Пентагону сподівається допомогти подолати глибокі розбіжності між курдами та арабами щодо приналежності багатої на нафту території.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект