НОВИНИ

02.07.2009 | Україна на порядку денному шведського головування в ЄС
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Президентство кожної країни-члена ЄС розчинається з представлення символіки. Синя куля з жовтою хвилястою стрічкою по центру – це нова символіка шведського президентства, яке розпочалося 1 липня. Чи відіб’ються шведські пріоритети щодо подолання економічної кризи та зміни клімату на Україні? Посол цієї країни в Україні Стефан Гуллгрен представив у середу в Києві програму президентства Швеції в ЄС.


 
Емблема головування Швеції в ЄС


Нова символіка послові Швеції в Україні Стефанові Гуллгрену подобається. Від синьо-жовтого логотипу, на його думку, віє духом сучасності та оптимізму: «Той факт, що у логотипі використовується синій та жовтий кольори – це, звичайно, приємний збіг обставин, адже це кольори українського та шведського прапорів. Але є також і темно-синій колір – колір європейського прапора».


».
Посол Швеції в Україні Стефан ГуллгренПеред об’єднаною Європою стоїть завдання повернути впевненість у фінансовий сектор, а також гідно представити ЄС на конференції з питань клімату в Копенгагені в грудні нинішнього року.


На час головування Швеції, яке триватиме півроку, заплановано шість самітів з партнерами Європейського Союзу. Один із них, наприкінці року, – з Україною.


План із трьох пунктів


Стефан Гуллгрен означив три пункти співпраці України та ЄС. Перший – це нова Угода про асоціацію. «Говорячи від імені шведського головування, ми були б більш, ніж щасливі, – сказав посол, – якби ми могли завершити ці переговори до кінця цього року. Але Європейський Союз – лише один із партнерів на цих переговорах. Тому нам також потрібна відданість зобов’язанням і робота, яка виконується з іншого боку – боку України».


Пункт другий – це «Східне партнерство». Швеція, яка разом із Польщею була ініціатором нової політики, продовжить впровадження цього інструменту. Він пропонується шістьом східним сусідам ЄС – Білорусі, Грузії, Молдові, Азербайджану, Вірменії та Україні. Головні питання співпраці – законодавство, торгівля та вільне пересування громадян.


Пункт третій, а для пересічних українців найважливіший, – це візи. Діалог про безвізовий режим між Україною та ЄС триває. Головними перешкодами з українського боку Стефан Гуллгрен називає недостатню захищеність документів, недостатнє управління кордонами та процесами міграції.


Посол Швеції говорить, що кількість відмов у отриманні шенгенських віз становить не більше 5%, а загалом кількість виданих віз у 2008 році подвоїлася.


Ще одна тема, без якої останнім часом не обходиться жодна прес-конференція, – це газове питання. Для шведського головування в ЄС важливо, щоб постачання енергоносіїв європейським споживачам було безперервним.


Стефан Гуллгрен зазначив: «Ми розуміємо проблеми, які стоять перед Україною. Але в той самий час зрозуміло, що Україні доведеться провести серйозні реформи в енергетичному секторі. Ми розуміємо те, що це складне питання, але з нашого боку ми будемо надавати підтримку відповідним зусиллям України в цій сфері».


Україна, за словами посла Швеції в Україні, використовує в 5 разів більше енергоресурсів на одиницю ВВП, ніж країни-члени ЄС. А енергоємність напряму пов’язана з конкурентноздатністю економіки.


Підхопивши факел естафети у Чехії, Швеція головуватиме в Європейському Союзі півроку. Якщо Договір про асоціацію з Україною не вдасться підписати до нового року, це завдання буде передане Іспанії.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект