НОВИНИ

24.07.2009 | Уряд Ісландії офіційно подав заявку на вступ до ЄС Шведському головуванню у Євросоюзі
Джерело - УНІАН

Уряд Ісландії офіційно подав заявку на вступ до ЄС Шведському головуванню у Євросоюзі. В урочистій церемонії з цієї нагоди, що відбулася сьогодні у Стокгольмі, взяли участь міністр закордонних справ головуючої в ЄС Швеції Карл Більдт та міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Ісландії Оссур Скарфедінссон."Після років дискусій і обговорень Ісландія вирішила подати заявку на набуття повного членства в Європейському Союзі. Якщо Ісландію буде затверджено як країну-кандидата, підсумки переговорного процесу /з Євросоюзом/ виноситимуться на національний референдум", - зазначив ісландський урядовець.


Він зауважив, що країна має довгу історію тісних відносин з Євросоюзом і подолала значну частину шляху до членства в ЄС. Водночас Ісландія не має наміру конкурувати за темпами входження до ЄС з іншими країнами-кандидатами, зокрема, з державами регіону Західних Балкан, адже готовність кожної країни до членства в ЄС визначатиметься індивідуально. "Ми не маємо наміру створювати будь-які перешкоди для інших на шляху до ЄС. Ми можемо завершити переговори раніше, наприклад, за Хорватію, але також із задоволенням увійдемо до ЄС разом із нею або після неї, якщо так складуться обставини", - зауважив ісландський міністр.


У свою чергу Карл Більдт підкреслив, що приєднання Ісландії, яка давно вже є членом Європейського економічного простору, Шенгенської угоди і має сталі економічні стосунки з Євросоюзом, лише зміцнить ЄС. За його словами, Ісландія може зробити свій унікальний внесок у розвиток Європейського Співтовариства у таких сферах, як спільна політика з рибальства, розвиток поновлювальних джерел енергії, охорона довкілля та багатьох інших.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект