НОВИНИ

16.07.2009 | У Мюнхені проходить «Петербурзький діалог»
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Цими днями у Мюнхені проходить дев’ятий німецько-російський форум «Петербурзький діалог». Головна тема цього року - шляхи виходу з економічної кризи. 


Петербурзький діалог» 


Під час дискусії


 


«Петербурзький діалог» традиційно збирає політиків і журналістів, економістів і підприємців, науковців, митців і вчених. Але цього разу, з огляду кризу, йдеться головно про економіку. «Попри труднощі, абсолютна більшість німецьких підприємців залишилась в Росії», - запевнив в інтерв’ю «Німецькій хвилі» голова Німецько-російської зовнішньоторговельної палати у Москві Міхаель Гармс. На відміну від кризи 1998 року, коли російські партнери просто зникали з грішми, цього разу вони разом із підприємцями з Німеччини намагаються розв’язати існуючі проблеми, зауважив Гармс.


Випробування довіри


За словами керівника Інституту проблем глобалізації Михайла Делягіна, нині не можна розслаблятись. «Це зараз у нас усе в порядку із довірою, - говорить Делягін. – Але коли буде газопровід Nabucco, і експорт російського газу в Європу скоротиться дуже різко, а головним дистриб'ютором енергоносіїв у Європі стане не Німеччина, а Австрія, це викличе справжній шок у Німеччині на різному рівні. От тоді подивимось», - каже Михайло Делягін.


За його підрахунками, така ситуація може виникнути вже через п'ять років, коли планується побудувати газопровід Nabucco в обхід Росії. А от перспективи завершення будівництва німецько-російського газопроводу Nord Stream він оцінює як непевні. Досі гілка протягнута до Балтійського моря лише на території Росії, а інші держави регіону не поспішають із дозволом на прокладення газопроводу.


Простих рішень бути не може


Іншими словами, простих рішень проблем, пов’язаних як із забезпеченням енергобезпеки, так і з виходом з фінансово-економічної кризи, бути не може. Про це заявив голова форуму з німецької сторони Лотар де Мезьєр. Більше того, він застерігає від закликів до простих рішень. «Такі заклики, як показала сумна історія Німеччини, можуть швидко перетворитись на заклики, що потребують «сильної руки. Тому  ми маємо прийняти ці виклики», підсумував де Мезьєр.


Форум представників громадянських суспільств Німеччини і Росії не може, за його словами, виписати які-небудь рецепти від кризи, але у змозі достойно на них відповісти і попередити про загрози, пов’язані з ними.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6485. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект