НОВИНИ

17.07.2009 | Бундестаг ФРН планує повторно ратифікувати Лісабонський договір 8 вересня
Джерело - УКРІНФОРМ

Бундестаг ФРН планує повторно ратифікувати Лісабонський договір про реформування ЄС з урахуванням вимог Конституційного суду Німеччини 8 вересня. Про це заявив генеральний секретар Християнсько-соціального союзу (ХСС) Александер Добріндт.Наприкінці червня Конституційний суд ФРН відправив прийнятий 25 квітня Бундестагом Закон про ратифікацію Лісабонського договору на доопрацювання, вимагаючи підсилення ролі німецького законодавчого органу у прийнятті загальноєвропейських рішень.


Депутати Бундестагу вирішили затвердити доопрацьований проект закону одразу після парламентських канікул на початку вересня. До цього моменту парламентські фракції мають узгодити новий текст законопроекту.


Зі своїми вимогами до нової редакції закону про ратифікацію Лісабонської угоди виступила сьогодні партія баварських консерваторів - ХСС, що входить до правлячого блоку ХДС/ХСС. Як заявив у Берліні її генеральний секретар, партія виступатиме за закріплення двох основних положень. По-перше, сказав Александер Добріндт, питання про початок переговорів про вступ до ЄС має у майбутньому вирішуватися не лише в Брюсселі, а й німецьким парламентом. По-друге, безпосереднє рішення про прийняття нових членів до лав Євросоюзу у Німеччині має прийматися на всенародному референдумі.


Лісабонський договір про реформування Європейського Союзу підписаний 13 грудня 2007 року на саміті ЄС у Португалії. Для завершення процедури ратифікації договору у Німеччині Бундестаг та Бундесрат мають затвердити нову редакцію супроводжуючого закону і закріпити його підписом Федерального президента.


З 27 країн ЄС угоду не ратифікували також Ірландія, Чехія та Польща.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект