НОВИНИ

30.07.2009 | Ющенко скаржиться, що ЄС гальмує їхній спільний проект
За матеріалами - Української правди

Президент Віктор Ющенко критикує представників ЄС за повільну реалізацію проектів ініціативи "Східне партнерство".


Про це заявив заступник глави секретаріату президента Андрій Гончарук, повідомляє прес-служба президента.


Він зазначив, що на думку Ющенка, важко назвати задовільним прогрес, досягнутий переговорними сторонами при опрацюванні та розгляді конкретних проектів, які мають реалізовуватися у рамках ініціативи.


"Президент вважає достатньо низьким рівень конкретики у дискусіях між Україною та ЄС з питань практичної реалізації проектів "Східного партнерства", – зазначив Гончарук.


На думку Ющенка, "Східне партнерство" не повинно полягати у забезпеченні додаткових обсягів "старих" механізмів, які вже реалізовувалися між ЄС та країнами-партнерами.


"Навпаки, майбутні проекти цієї ініціативи повинні мати новаторський характер та позитивно вплинути на сфери, яких стосуватимуться, – зокрема, інституційну розбудову, регіональний розвиток, створення інтегрованої системи управління кордонами відповідно до норм ЄС, поглиблення співпраці в енергетичній сфері", – сказав Гончарук.


У цьому контексті він висловив думку, що розгляд проектів за основними тематичними платформами "Східного партнерства" ускладнюється низкою об‘єктивних факторів, що не залежать від української сторони.


"Йдеться, зокрема, про відсутність у представників Єврокомісії єдиного підходу та комплексного бачення майбутнього механізму взаємодії у рамках партнерства, відсутність узгодженого механізму оформлення проектних заявок та уніфікованої форми подання проектних пропозицій, а також триваючу внутрішню дискусію в ЄС щодо концепції практичної імплементації ініціативи", - вважає він.


Водночас Гончарук висловив упевненість, що "оперативне вирішення з боку ЄС усіх процедурних питань щодо розгляду та ухвалення проектів відповідає інтересам як самого Євросоюзу, так і держав-учасниць ініціативи".| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект