НОВИНИ

17.07.2009 | Євросоюз підготував план - чекає газової кризи
Джерело - Українська правда, Радіо "Німецька хвиля"

В разі перебоїв з поставками країни Європейського Союзу мають гарантувати забезпечення населення і підприємств паливом на 60 днів.


Про це повідомив єврокомісар з питань енергетики Андріс Пібалгс, представляючи екстрений план.


Пібалгс не виключає, що нова газова криза може розпочатися уже у серпні. Саме тому Єврокомісія нині намагається вжити усіх заходів, аби запобігти цьому.


У п’ятницю, 17 липня, у Брюсселі відбудеться зустріч, присвячена українсько-російській газовій суперечці.


Єврокомісія вимагає ширших повноважень на випадок оголошення енергетичного надзвичайного стану. Крім того, надзвичайний стан має проголошуватися вже у разі скорочення поставок на 10%, замість 20-ти, як було раніше. В разі надзвичайного стану в одній з країн ЄС, інші муситимуть допомогти їй з паливом.


"Солідарність має покращитися", - наголосив Пібалгс.


Водночас, єврокомісар виключив приєднання України та інших держав-транзитерів до газової моніторингової групи ЄС, яка збирається у разі виникнення екстрених ситуацій.


"Ми останнім часом і так запрошували наших українських та російських колег практично кожного місяця. І якщо буде потреба ми скличемо знову координаційну групу 11 серпня і ми знову запросимо на неї українських та російських колег", - сказав Пібалгс.


Серед заходів, які нині пропонує Єврокомісія, є вимога до країн-членів ЄС повідомляти про деталі усіх газових угод з третіми країнами. Це стосується насамперед договорів з російським "Газпромом".


Це робиться для того, щоб Євросоюз мав єдину позицію щодо енергетичних питань у переговорах із країнами-не членами Євросоюзу.


Окрім цього Брюссель планує організувати моніторингову місію, яку можна було б надсилати як в країни ЄС, так і за межі спільноти.


До того ж країни ЄС мають розробити плани щодо заміни газу на інше пальне у разі перебоїв із постачанням.


За словами Пібалгса, втілити ці заходи в інтересах країн-членів, оскільки вони на власному досвіді вже знають, що таке газова криза, і не виключають її повторення.


Директива щодо екстрених заходів в разі газової кризи ще має пройти затвердження на зустрічі міністрів енергетики країн ЄС, а також бути схвалена Європарламентом.
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект