НОВИНИ

07.07.2009 | Представники провідних університетів зустрілись в Португалії для того, щоб поговорити про НАТО, якій виповнилося 60 років
Джерело - Офіційний сайт НАТО

Майже 200 політологів і дослідників міжнародних відносин зібрались в Есторілі, Португалія, з 25 до 27 червня для обговорення головних питань, пов’язаних з майбутнім стратегічним напрямом розвитку НАТО. 


„Це, можливо, найбільш вражаюче зібрання найкращих науковців Європи і Північної Америки, до якого я мала честь звертатись останнім часом”, – сказала д-р Стефані Бабст, заступник помічника Генерального секретаря з громадської дипломатії. – НАТО потрібні розумні і критично мислячі голови, які активно працюють над питаннями трансатлантичної безпеки і допомагають Альянсу рухатись уперед”.


У своїй ключовій промові д-р Бабст підкреслила необхідність обговорення і остаточного узгодження нової Стратегічної концепції НАТО. З часу оприлюднення Альянсом нинішньої Стратегічної концепції в 1999 році середовище безпеки значно змінилося. Визначаючи далекоглядне спільне бачення, нова Стратегічна концепція повинна стати інструментом, який дозволить союзникам по Альянсу знову підтвердити свою відданість головним принципам, ролям і політиці Альянсу, забезпечуючи при цьому здатність НАТО ефективно розв’язувати складні завдання у сфері безпеки в ХХІ сторіччі як у політичній, так і у військовій сферах.


„Ми не можемо дозволити собі почивати на лаврах”, – сказала д-р Бабст. – Збереження статус-кво Альянсу недостатнє для ефективного виконання майбутніх завдань”.


Учасники конференції також обговорили операцію НАТО в Афганістані; ситуацію на Близькому Сході; економіку; енергетику і безпеку, відносини союзників з Росією; майбутнє демократії й майбутнє НАТО.


ДовідкаЦе було XVII міжнародне засідання в Літній міжнародній школі політології. Офіційним господарем заходу був престижний Інститут політології Католицького університету Португалії, а фінансував його Відділ громадської дипломатії НАТО.


Захід був організований разом з великою кількістю провідних європейських і американських університетів, серед яких Бостонський коледж, університет Браун, Кінгс коледж і Королівський інститут філософії в Лондоні, Міжнародний форум демократичних студій у Вашингтоні, EUROPAEUM, Оксфорд, Вища школа бізнесу і Національний університет Луїс, Новий Сач, Польща. Засідання першого дня завершились вечерею, в якій узяв участь міністр закордонних справ Португалії Луїс Філіпе Маркес Амадо.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект