НОВИНИ

28.07.2009 | З Талібаном треба розмовляти, каже Мілібенд
Джерело - Українська служба ВВС

Один з членів британського уряду закликав НАТО переглянути свою стратегію щодо Афганістану і оприлюднив заклик до уряду цієї країни розпочати переговори з поміркованим крилом Талібану.Міністр закордонних справ Британії Девід Мілібенд сказав, що стратегію щодо Талібану має бути переглянуто і акцент має бути зроблено на створенні політичної коаліції, до якої б увійшли помірковані елементи Талебану.


Він також закликав інших членів НАТО збільшити свій контингент в Афганістану, де американські і британські сили зазначають значних втрат.


Останній місяць був особливо дошкульним для британського контингенту. Попри це, сказав Мілібенд, вдалося отримати контроль над зачними територіями на півдні країни, де оіпр Талібану є дуже значним.


Але поруч з військовою операціює повинно бути політичне рішення, без якого проблему Афганістану неможливо розв"язати. Відповіддю зокрема може бути інтерація повстанців у афганське суспільство та поділ влади, за яким представникам Талібану відійшла б частина позицій в місцевому самоврядуванні


Перемир"я можливе


Водночас з однієї з афганських провінців на північному заході країни надійшла інформація про те, що уряду Афганістану домовився з Талібаном про те, що вони не зриватимуть вибори, призначені на наступний місяць.


Талібан пообіцяв не чинити нападів на виборчі дільниці і передати ключові позиції урядовим силам, заявили джерела в уряді. Підтвердження цієї інформації з боку Талібану немає.


Уряд, який, як вважають деякі контролює лише незначну частину афганської території, намагається досягти подібної угоди з іншими провінцями.


Насьогодні на теренах Афганістану воюють 90 тисяч солдат іноземних армій, більшість з них - на півдні, який є найменш контрольованим. Вони мають стабілізувати ситуацію напередодні виборів, призначених на 20 серпня.


Лише за минулий місяць в країні загинуло 67 іноземних солдат, а всього з початку року - 223.

Афганістан
Південь Афганістану лишається неконтрольованим


 

 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект