НОВИНИ

09.07.2009 | "Велика вісімка" прийняла загрозливу декларацію щодо Ірану
Джерело - Gazeta.ua

Лідери країн "Великої вісімки" (G8) підготували спільний документ, в якому виражається "глибока заклопотаність" у зв'язку з ситуацією в Ірані. Найбільший неспокій учасників саміту викликає політична криза, що розгорілася після переобрання Махмуда Ахмадінеджада президентом, а також іранська ядерна програма.


Як випливає з декларації, витяги з якої привели члени делегації президента США Барака Обами, країни "Великої вісімки" засуджують дії іранської влади, що призвели до масових безладів і кровопролитних сутичок опозиціонерів з поліцією, а також закликають Тегеран негайно відмовитися від застосування репресивних мерів по відношенню до іноземних громадян, які проживають в Ірані.


Разом з тим, указується в заяві, лідери G8 закликали керівництво Ірану до співпраці зі світовою спільнотою в питанні ядерної програми, зажадавши від Тегерана негайно підкорятися резолюціям ООН. Раніше, нагадаємо, президент США Обама дав Тегерану рік на припинення робіт за ядерною програмою. Інакше, пообіцяв американський президент, Вашингтон наполягатиме на введенні нових санкцій відносно Ірану.


Проте розроблений на саміті документ не припускає будь-яких негайних і рішучих дій у разі непокори з боку Тегерана. Разом з тим, підкреслив заступник держсекретаря США Уїльям Бернс, мова йде про достатньо серйозний документ, що відображає необхідність рішучих дій відносно Тегерана.


Тим часом ЗМІ з посиланням на джерела в російській делегації повідомляють, що учасники саміту, окрім документу по Ірану, прийняли також дві заяви, що стосуються нерозповсюдження зброї масового знищення і боротьби з тероризмом.


Саміт G8 відкрився 8 липня в італійському місті Аквіла, що серйозно постраждало від землетрусу в квітні 2009 року.


Як очікується, основними темами саміту будуть вихід світової економіки з кризи, нерозповсюдження ядерної зброї, а також зміцнення енергобезпеки і зміна клімату в світі. Останнім днем саміту стане 10 липня.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7888. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект