НОВИНИ

17.07.2009 | Що буде обговорювати Джо Байден в Україні?
За матеріалами - Української служби ВВС

З 20 по 22 липня в Україні перебуватиме віце-президент США Джозеф Байден.Це перший візит в Україну американського чільника такого рангу після обрання президентом США Барака Обами.


Офіс Віце-президента заявив, що пан Байден засвідчить підтримку США справі продовження демократичних і економічних реформ.


А у Києві сподіваються, що пан Байден висловить підтримку євроатлантичним устремлінням України.


Обговорюватиметься можливість наступної зустрічі президентів США і України, можливо восени нинішнього року.


Візит відбуватиметься невдовзі після поїздки президента США Барака Обами до Росії. У Києві сподіваються, що він дасть сигнал того, що Вашингтон зосереджує свою політику не лише на відновленні взаємин з Росією, погіршених після російсько-грузинської війни, а й готовий підтримати Україну в економічній і політичній площині.І хоча Вашингтон зацікавлений у новій угоді з Москвою щодо скорочення стратегічних озброєнь, нинішній візит, на думку в тому числі й американських експертів, має засвідчити своєрідний тактовний баланс інтересів між Києвом і Москвою і що перезавантаження взаємин з Росією не відбуватиметься за рахунок України.


Заступник Держсекретаря США Джеймс Стайнберг сказав напередодні, що Україна не буде предметом торгів в американо-російських взаєминах.


Водночас деякі аналітики нагадують, що після приходу до Білого дому Барака Обами Вашингтон, приміром, дещо м'якіше став підштовхувати України до НАТО.


Промовляючи під час свого візиту до Москви президент США Барак Обама заявив, що Вашингтон нікому не диктуватиме, яку систему безпеки обирати.


"Америка ніколи не нав'язуватиме якійсь іншій країні систему безпеки. Для будь-якої країни для того, щоб стати членом такої організації , як НАТО, необхідно, щоб такий вибір зробила більшість населення країни. Вони повинні здійснити реформи і мають бути здатними робити внесок у місії альянсу", - заявив пан Обама.


Тим часом заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв переконаний, що нинішній візит Віце-президента має дати важливий сигнал з боку США щодо підтримки євроатлантичного курсу Києва.


“Ми сподіваємося, що цей візит розставить остаточні крапки над “і” в тих людей, у яких ще є сумніви щодо послідовної підтримки з боку США курсу України на євроатлантичну інтеграцію. Ми очікуємо, що під час візиту будуть дані однозначні сигнали на користь того, що жодна третя сторона не має права вето на вибір державою своєї політики у безпековій галузі, або у галузі співпраці з іншими міжнародними структурами і організаціями", - сказав пан Єлісєєв.


Заступник міністра вважає, що американська сторона має ще раз підтвердити, що двері НАТО залишаються відкритими для будь яких країн, насамперед, України за умови виконання нею певних зобов'язань. 


Водночас на тлі очікуваної підтримки з боку Вашингтона євроатлантичних устремлінь Києва, в Україні активізувались прихильники просхідного вектору.


У Верховній Раді була створена міжфракційна група, на чолі з членом фракції Партії регіонів, для вивчення можливості співпраці з Організацією договору про колективну безпеку країн СНД, яка діє під егідою Росії.


Щодо візиту Джозефа Байдена, то в його програмі перебування - переговори з президентом Віктором Ющенком і прем'єром Юлією Тимошенко. Передбачаються зустрічі з лідерами опозиції.


Планується, що Віктор Ющенко і Джозеф Байден вшанують пам'ять жертв Голодомору в Україні 30 років. Віце-президент має виступити перед представниками ділових кіл України.


Одна з тем переговорів – допомога Україні у вирішенні проблем газового сектора. Ще раніше Вашингтон заявляв про готовність сприяти українській стороні у переговорному процесі щодо врегулювання проблемних питань постачання газу в українську ГТС.


Під час візиту буде обговорено і можливість зустрічі Віктора Ющенка і Барака Обами, і, як припускають в українському МЗС, вже восени нинішнього року.


У Секретаріаті українського президента стверджують, що в цілому приїзд Джозефа Байдена є стратегічно важливим для Києва.


Прес-секретар Віктора Ющенка Ірина Ваннікова пояснила: “ Відвідання України Джозефом Байденом свідчить про важливість України як стратегічного партнера США в регіоні Східної Європи".
Джо Байден 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5416. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект