НОВИНИ

13.07.2009 | Вісім британських солдат загинуло в Афганістані за добу
Джерело - УКРІНФОРМ, ВВС

Вісім британських солдат загинуло в Афганістані протягом 24 годин. Трагічні події сталися у провінції Гільменд на півдні країни внаслідок декількох не пов'язаних один з одним інцидентів. Всі загиблі, крім одного, підірвалися на мінах.


Увечері в четвер 9 липня один солдат загинув під час перестрілки з бойовиками біля населеного пункту Лашкар-Гах, іншого було убито вибухом під час пішого патрулювання в районі селища Над-Алі. Рано вранці у п'ятницю 10 липня там загинув британський танкіст. Через кілька годин стало відомо про загибель внаслідок двох вибухів ще п'ятьох солдат. Вони перебували на пішому патрулюванні неподалік від міста Сангін. Загалом, за останні десять днів на півдні Афганістану загинуло 15 британських військовослужбовців. З початку операції у 2001 році збройні сили Сполученого Королівства втратили в Афганістані 184 особи - більше, ніж в Іраку.


Як повідомляється, разом з 4000 американців і 650 солдатами афганських урядових військ британці проводять в Гільменді операцію "Кіготь пантери" - великий наступ на талібів напередодні запланованих на серпень виборів в Афганістані. "Літо видалося важким, і воно ще не закінчилося, але ми разом зі світовою спільнотою повинні домогтися поставлених цілей в Афганістані, - заявив прем'єр-міністр Гордон Браун, який перебував на саміті "Великої вісімки" в Аквілі. - Ми зобов'язані зробити і зробимо все для наших військових, які перебувають на лінії вогню".


Начальник британського генштабу сер Джон Стіррап заявив, що можливі нові жертви, однак опір талібів поступово слабшає. Лідер британської консервативної опозиції Девід Кемерон вшанував "чудову мужність" тих, хто б'ється в Афганістані, щоб "не допустити терору на вулицях британських міст", і вимагає від уряду направити в Афганістан більше вертольотів, щоб частково замінити піше патрулювання повітряним.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9103. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект