НОВИНИ

17.07.2009 | Обаму просять не ігнорувати інтереси Східної Європи заради "гвалтівниці" Росії
Джерело - Українська правда

Сполучені Штати Америки можуть втратити підтримку держав Центральної та Східної Європи, якщо ігноруватимуть їх інтереси заради розвитку співпраці з Росією.


Про це йдеться у листі колишніх лідерів країн Центральної та Східної Європи до президента США Барака Обами, повідомляє УНІАН із посиланням на польське видання "Gazeta Wyborcza".


Лист підписали, зокрема, колишні президенти Польщі Лех Валенса та Олександр Кваснєвський, Чехії - Вацлав Гавел, Литви - Валдас Адамкус, Румунії - Еміль Константінеску, Словаччини - Міхал Ковач та Латвії - Ваїра Віке-Фрайберга.


Серед підписантів також колишній прем’єр Естонії Март Лаар, а від Польщі ще колишній глава МЗС Адам Ротфельд та міністр оборони Януш Онишкевич. 


"Коли нова адміністрація Обами визначає пріоритети своєї закордонної політики, наш регіон є одним з тих, про який американці перестали переживати. Іноді у нас виникає враження, що політика США (тут) така вдала, що багато американських чиновників вирішили, що наш регіон ... можна проігнорувати та сконцентруватись на інших стратегічних справах", - пишуть у листі екс-лідери країн Центральної та Східної Європи.


"Багато хто думає, що проатлантичне ставлення регіону, його стабільність та добробут будуть тривати вічно. Це передчасний погляд", - зазначають вони.


GW зазначає, що подібних листів не було з 1989 року, коли в країнах колишнього комуністичного блоку була повалена тодішня влада й розпочались ринкові та демократичні реформи А усі підписанти – знані як "американські симпатики".


"Центральна та Східна Європа – на політичному роздоріжжі, а в регіоні зростає нервовість", серед іншого, через те, що "НАТО стало осторонь", коли Росія під час минулорічної війни з Грузією "ґвалтувала міжнародне право", зазначають автори листа.


Екс-лідери позитивно оцінили покращення американсько-російських відносин, застерігаючи однак нову американську владу не йти росіянам на більші поступки.


"З нашого досвіду відомо, що більш рішуча політика до Москви не тільки зміцнить безпеку Заходу, але й приведе до того, що Москва буде більш схильна до співпраці", - зазначається в листі до президента США.


Колишні лідери країн Центральної та Східної Європи також закликали Обаму не відмовлятись від планів розміщення системи ПРО в Польщі та Чехії, про які було домовлено з попередньою американською адміністрацією під керівництвом Джорджа Буша.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект