НОВИНИ

02.07.2009 | Чехія провела головування в ЄС дуже успішно - голова Представництва Єврокомісії в Україні
Джерело - УКРІНФОРМ

Головування Чеської Республіки в Євросоюзі в першій половині нинішнього року можна оцінити як "надзвичайно успішне". Таку оцінку висловив сьогодні голова Представництва Єврокомісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшера під час прес-конференції з приводу переходу цієї естафети від Чехії Швеції.Європейський дипломат зазначив: "Я хочу наголосити на надзвичайно успішному головуванні Чехії в ЄС. Хочу також нагадати, що Чехія - один із нових членів Європейського Союзу, який приєднався лише п'ять років тому". Водночас він зазначив, що для Праги це завдання "було, вочевидь, непростим, беручи до уваги, що сьогодні до ЄС входять 27 країн".


Коментуючи виконання Чехією програми головування, Жозе Мануель Пінту Тейшейра зауважив, що цей процес був ускладнений багатьма чинниками. Серед них - і світова фінансово-економічна криза, і російсько-українське протистояння в газовій сфері на початку року, й ускладнення внутрішньополітичної ситуації в самій країні. "Насправді це тільки підкреслює, наскільки успішною була Чехія під час головування та, незважаючи на всі проблеми, змогла виконати свою програму", - зазначив дипломат. У цьому контексті він назвав позитивним досвід участі чеської сторони як представника від ЄС у розв'язанні "газових суперечок" у січні та відновлення газопостачання до країн Євросоюзу. Представник Єврокомісії додав, що Чехія за цей період спромоглася також ратифікувати Лісабонську угоду, "що було дуже непросто".


Таким чином, на переконання дипломата, ці виклики лише посилили успіх чеського головування. "Водночас ми сподіваємося, що під час головування Швеції жодних непередбачених подій не станеться, аби нічого не змогло вплинути на успішне виконання нею своєї програми", - зауважив Жозе Мануель Пінту Тейшейра.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект