НОВИНИ

06.07.2009 | Хорватія: формувати новий уряд доручено жінці
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Президент Хорватії Стіпе Месич доручив формувати новий уряд Ядранці Косор. Якщо парламент її підтримає, то на чолі хорватського уряду вперше стане жінка. Кандидатуру 56-річної Ядранки Косор запропонував екс-глава уряду Іво Санадер, котрий  раптово у середу подав у відставку. В його кабінеті міністрів  Косор обіймала посаду віце-прем'єра.


Для того, щоб 56-річна Ядранка Косор сформувала новий хорватський уряд,  її ще має підтримати парламент. Як очікується, голосування відбудеться вже у понеділок.Підтримка більшості є


Представники правлячої коаліції вже заявили, що голосуватимуть "за" і  запевнили, що Косор гарантовано матиме 83 голоси у парламенті, який складається зі 153 депутатів. Якщо результат голосування справді буде позитивним, то вперше за всю історію цієї країни на чолі уряду стане жінка.


 


Хорватський президент Стіпе Месич заявив, що очікує від нового уряду поступу у здійсненні реформ, боротьбі з корупцією та організованою злочинністю, співпраці з Гаазьким трибуналом, а також подальших євроінтеграційних зусиль. «Я очікую від нового уряду чіткої та рішучої проєвропейської політики», сказав Месич.


Складні часиНовому уряду доведеться непросто. Хорватська економіка через кризу за останні кілька місяців досягла найгірших показників за період від 2000 року.  Прогнози аналітиків на найближче майбутнє не передбачають швидкого економічного зростання. 


У політичній площині теж проблеми. Запланований на 2011 рік вступ Хорватії до Європейського союзу відкладено на невизначений час через суперечку Загреба з Любляною. Словенія, яка вже 5 років є членом Євросоюзу, заблокувала переговорний процес з цього питання для Хорватії. Підстава – неспроможність обох країн домовитися про лінію кордону у Піранській затоці Адріатичного моря.        


 
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект