НОВИНИ

22.07.2009 | Грузія хоче американських спостерігачів
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Віце президент США Джо Байден їде до Тбілісі, щоб наголосити на підтримці територіальної цілісності Грузії.Минув майже рік відтоді, як російські танки увійшли на територію Грузії під час повномасштабної війни. Він намагатиметься запевнити грузинів, що попри поглиблення взаємин з Росією, США і далі вважають Грузію союзницею.


Іншим відкритим питанням є обіцяне країні членство в НАТО. З'явилися ознаки усвідомлення в Грузії, що після минулорічної війни надії швидкого вступу в Альянс вивітрюються.Ми вважаємо, що спільний Євроатлантичний тиск на Росію буде вирішальним і Грузія має тверду позицію. Ми вважаємо, що потрібна міжнародна миротворча місія для стабілізації тієї позиції.


 
Грузинський заступник міністра закордонних справ Гіга Бокерія.


Тому Грузії висуває іншу ідею. Вона заявила, що прагне, аби США відрядили своїх спостерігачів до вже існуючих спостережних груп Європейського Союзу, які патрулюють кордони з Південною Осетією та Абхазією.


США досі стримувалися від відгуку на цю пропозицію і не відомо наскільки глибоко вона обговорюватиметься під час переговорів з президентом Саакашвілі у четвер.


У пана Байдена можуть бути інші більш нагальні питання. На певному етапі він хотітиме обговорити стурбованість грузинської опозиції темпами демократизації за правління пана Саакашвілі.


плакат нато
Реклама НАТО на вулицях Тбілісі


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9510. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект