НОВИНИ

28.07.2009 | Відносини Сполучених Штатів Америки та Китаю стануть одним із визначальних факторів у формуванні реалій ХХІ-го століття - Барак Обама
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Відносини Сполучених Штатів Америки та Китаю стануть одним із головних факторів, які формуватимуть реальність ХХІ-го століття. Таке переконання висловив президент США Барак Обама, відкриваючи вчора зустрічі в рамках американсько-китайського стратегічного діалогу.


"Ми не можемо з упевненістю передбачити, що принесе нам майбутнє, однак ми можемо бути впевненими щодо питань, які визначають наші часи. І ми також знаємо це: відносини між США та Китаєм формуватимуть ХХІ століття. Саме тому мова йде про одні з найважливіших двосторонніх відносин у світі. Ця реальність і має стати фундаментом для нашого партнерства", наголосив глава Білого дому.


Барак Обама підкреслив, що Вашингтон та Пекін повинні поглиблювати співпрацю, аби спільними зусиллями боротися з наслідками глибокої економічної рецесії, кліматичними змінами, розповсюдженням зброї масового зичення. На думку американського лідера, криза допомогла зрозуміти, що рішення, прийняті в межах кордонів цих двох країн, відразу ж відбиваються на глобальній економіці. "Саме тому ми маємо залишатися відданими ідеї координації на двосторонньому та багатосторонньому рівнях. І це є прикладом необхідності рішучих дій з метою відновлення росту, запобігання глибшій рецесії та збереження робочих місць для наших людей", зазначив президент США.


За його словами, він не має жодних ілюзій відносно того, що "Сполучені Штати Америки та Китай будуть згодні по усіх питаннях", однак поглиблення співпраці в ключових напрямках є необхідним кроком для обох держав та світу вцілому. "Я вірю в майбутнє, де Китай - сильна, процвітаюча та успішна держава й член міжнародної спільноти; у майбутнє, де наші народи - партнери не через необхідність, але з безмежними можливостями", підсумував Барак Обама.


Двосторонній форум стратегічного діалогу США-Китай розпочався сьогодні у Вашингтоні і триватиме два дні. Американську делегацію очолюють Державний секретар США Хілларі Клінтон та міністр фінансів Тімоті Гайтнер, а делегацію гостей - віце-прем'єр Держради КНР Ван Цишань та член Держради Дай Бінго.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект