НОВИНИ

03.07.2009 | Бундестаг дав згоду на відрядження "летючих радарів НАТО" до Афганістану
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Німецький парламент - Бундестаг у четвер увечері дав «зелене світло» відрядженню до Афганістану літаків Awacs, прогосувавши за розширення завдань місії солдатів Бундесверу в цій країні.  


За відправлення  до Афганістану майже трьох сотень німецьких солдатів, які мають обслуговувати чотири літаки Awacs, проголосував 461 депутат, 81 був проти, 15 – утрималися.  


Німецький міністр оборони Франц-Йозеф Юнг пояснив, що вважає цей крок «нагальною потребою» і наголосив, що про долучення  цих літаків до бойових дій в Афганістані не йдеться.   «Машини будуть координувати загалом повітряний рух  в Афганістані. Лише одне потрібно знати, їх не можна там використовувати для якихось конкретних бойових завдань», - сказав німецький міністр.


"Летючі радарні станції"Експерти неодноразово заявляли, що повітряний простір в Афганістані потрібно краще контролювати, оскільки наземні радари не в змозі фіксувати все, що відбувається в небі над  країною. Ліквідувати ці білі плями мають літаки Awacs – так звані «летючі радарні станції НАТО».


Для контролю над повітряним простором Афганістану  має бути відряджено 4 таких літаки. Вони  координуватимуть цивільну авіацію, а також  забезпечуватимуть підтримку повітряних операцій міжнародного військового контингенту в рамках місії ISAF під керівництвом НАТО.


 


Тим часом з півдня Афганістану, де напередодні американські військові почали масштабну операцію проти талібів, надійшла інформація про одного загиблого солдата і кількох поранених. Про втрати з боку бойовиків або жертви серед мирного населення не повідомляється.
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект