НОВИНИ

10.07.2009 | Генсек ООН критикує лідерів "Великої вісімки"
Джерело - Українська служба ВВС







Генеральний Секретар ООН Пан Гі Мун скритикував керівників Великої вісімки за те, що вони докладають недостатньо зусиль для подолання глобального потепління.

В інтерв'ю ВВС він назвав підписання глобальної угоди щодо кліматичних змін у Копенгагені в грудні своїм найголовнішимм пріоритетом.


Як повідомляє кореспондент Бі-Бі-Сі Джеймс Роббінс з італійського міста Аквіла, де відбувається саміт Великої вісімки, заява Пан Ґі Муна була різкою.


Він сказав, що всі лідери країн Великої вісімки - найзаможніші та найбільш промислово розвинені - несуть історичну відповідальність за кліматичні зміни.









 Політики, про яку вони заявили, не достатньо. Її не достатньо для того, щоб виконати визначені Міжурядовою коімісією з кліматичних змін. Це - наука. Ми повинні працювати відповідно до науки. Це обов'язково і з політичної, і з моральної точки зору. Це - історична відповідальність керівників. І за майбутнє людства, і навіть за майбутнє планети Земля.

 

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун


За його словами, ті лідери повинні зараз взяти на себе роль керманичів і виявити політичну волю заради прориву в подоланні глобального потепління.


Пан Ґі Мун привітав досягнуту напередодні домовленість про допустиме потепління на максимум два градуси Цельсія, однак він вважає, що керівники вісімки мають визначити потужну й амбітну проміжну мету, що стосується парникових викидів до 2020-го року.


Генеральний секретар ООН вважає, що досі вони цього не зробили.


"Політики, про яку вони заявили, не достатньо. Її не достатньо для того, щоб виконати визначені Міжурядовою коімісією з кліматичних змін. Це - наука. Ми повинні працювати відповідно до науки. Це обов'язково і з політичної, і з моральної точки зору. Це - історична відповідальність керівників. І за майбутнє людства, і навіть за майбутнє планети Земля," - заявив Пан Гі Мун.









 Буде вкрай непродуктивно, якщо європейські країни, Японія, США та Канада ухвалять економічно невигідні обмеження, а решта країн, де проживає 5 млрд людей, будуть і далі працювати без таких обмежень.

 

Італійський прем'єр-міністр Сильвіо Берлусконі


Керівник ООН заявив, що всі залучені до переговорів про обмеження глобального потепління повинні дивитися далі своїх кордонів.


Кліматичні зміни не знають кордонів.


Американський президент Барак Обама, який головує на зустрічі керівників головних економік заявив, що поступу досягти можливо ще до початку вирішальних переговорів, де в грудні в Копенгагені будуть підписувати нову угоду ООН про кліматичні зміни.


Країни, які зберуться на тому форумі, разом виробляють більше 80% всіх викидів парникових газів.


Особливо складними будуть переговори з Індією та Китаєм.










Глобальне потепління


Керівник КНР Ху Цзіньтао повернувся до Пекіну через сутички у Сіньцзяно-Уйгурскому автономному районі, а без нього китайська делегація буде діяти вкрай обережно при ухваленні будь-яких рішень.


У свою чергу, представники Індії не задоволені тим, що визначені на 2050 рік цілі є занадто віддаленими в часі. Вони наполягають на ухваленні програми проміжних показників до 2020-го року.


За словами прем'єр-міністра Італії Сильвіо Берлусконі, домовленість має бути всеосяжною.


"Буде вкрай непродуктивно, якщо європейські країни, Японія, США та Канада ухвалять економічно невигідні обмеження, а решта країн, де проживає 5 млрд людей, будуть і далі працювати без таких обмежень," - заявив пан Берлусконі.














Пан Гі Мун


 
 


 



 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект