НОВИНИ

15.07.2009 | Угорщина вбачає для себе інтерес як у «Набукко», так і в «Південному потоці»
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Угорська права опозиція закликає правлячий уряд соціалістів остаточно визначитись з енергетичними пріоритетами країни. Консерватори вітають рішення прем’єра Гордона Байнаї про участь Угорщини в будівництві газопроводу «Набукко». Водночас вони пропонують правлячій коаліції соціалістів чимшвидше анулювати минулорічні домовленості з Москвою, яка планує прокласти альтернативний Євросоюзові газопровід «Південний потік» в обхід України.


Угорщина споживає до 90 відсотків російського газу, що надходить транзитом через Україну газопроводом «Уренгой-Помари-Ужгород», прокладеним ще у 1970-х роках, за часів Радянського Союзу.


Цієї зими угорці зазнали великих економічних збитків через штучні відключення газу російською стороною. У Будапешті на початку січня поточного року навіть пролунало кілька емоційних заяв на адресу офіційної Москви і Києва з вимогою негайно відновити постачання блакитного палива, не дивлячись на те, що нинішній уряд соціалістів має непогані стосунки з кабінетом міністрів Володимира Путіна.


Упродовж короткого періоду колишній прем’єр Угорщини Ференц Дюрчань побував у кількох країнах Європи і навіть у районі Перської затоки з метою пошуків нових країн-енергопостачальниць. Однак реальне зменшення залежності Угорщини від російської газової труби, на думку фахівців, буде відчутним лише з побудовою газогону «Набукко». І це добре розуміють і нинішні керівники країни, які, однак, сподіваються, що участь Будапешта у проекті «Набукко» Москва не сприйме як ворожі кроки проти себе.


«Угорський уряд бачить для себе кілька напрямків закупівлі енергоносіїв, адже наше завдання – зміцнити енергобезпеку країни і домогтися прийнятних цін. Якщо говорити про пріоритетні проекти, то на першому місці у нас стоїть «Набукко», по якому з Центральної Азії через Туреччину газ у великих кількостях надходитиме до Центральної Європи, і на цьому шляху Угорщина є і буде відігравати ключову роль», – заявив днями в Анкарі прем’єр-міністр Ґордон Байнаї, чий підпис стоїть під документом про створення газового консорціуму «Набукко», а підпис його попередника Ференца Дюрчаня можна знайти у відповідній міжурядовій угоді за лютий 2008 року, тільки йдеться у ній про альтернативний російський проект «Південний потік».


Права урядова опозиція Угорщини привітала такі кроки кабінету міністрів Байнаї. Разом з тим представник правих партій і голова парламентської комісії з питань зовнішньої політики Жолт Неймет вважає, що соціалісти ведуть подвійну гру із західними партнерами і російським «Газпромом». Цей політик закликав угорський уряд анулювати минулорічні домовленості з Москвою про участь Угорщини в будівництві газопроводу «Південний потік» ще до початку парламентських виборів у цій країні 2010 року. Консерватори стверджують, що обидва уряди, як угорський, так і російський, домовились не розголошувати деталі цієї угоди мінімум 10 років, нібито покладаючись на комерційну таємницю.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект