Міжнародні агенції новин повідомили, що шість українських членів екіпажу вертолета Мі-26 загинули у Афганістані при виконанні гуманітарної місії.
Співробітник прес-служби Державної адміністрації цивільної авіації (ДАЦА) Молдови заявив, що вертоліт Мі-26 молдовської компанії Pecotox Air, що працював у Афганістані, було збито сьогодні вранці ракетою.
Речник Талібану заявив, що повстанці збили вертоліт на півдні афганської провінції Гелманд, але повстанці вважали, що збили американський Чінук, тому ця інформація уточнюється.
Речник уряду провінції Гелманд повідомив, що в наслідок падіння вертолета на землю – загинула афганська дитина.
Вертоліт, який пілотували українські льотчики, використовувався в рамках гуманітарної місії під егідою Об'єднаних сил в Афганістані.
Технічний стан вертольоту був хорошим, останню його перевірку була проведено 12 липня у присутності двох молдовських інспекторів, повідомили в ДАЦА.
Обставини катастрофи досліджують експерти ISAF
Як повідомляє кореспондент Української служби BBC у Києві Альбій Шудря, в штабі ISAF, тобто штабі Міжнародних Сил сприяння безпеці у Афганістані, речник повідомив BBC, що один з гелікоптерів, як сказано, розбився:
«Є два пункти, про які можна говорити. Вертоліт розбився. Це що ми знаємо. Ми не бачили, що його збили. Інцидент зараз розслудується. А на це потрібен час. Ми знаємо, що були втрати. Шість цивільних загинуло. Вертоліт належить цивільній компанії, з якою укладено контракт. Національність тих, хто загинув, невідома. По це зараз сказати нічого. Ще, наскільки відомо на цей момент, вертоліт перевозив вантажі, які необхідні для забезпечення. Це як літаюча вантажівка. У нас є законтрактовані компанії, які щось перевозять на вантажівках. А є такі, що перевозять на вертольотах - туди, куди звичайні вантажівки дістатися не можуть».
Як ще пояснив представник сил НАТО, підтверджувати національність загиблих мають ті держави, громадяни яких якраз і загинули. Це, як було сказано, загальна практика. Вона стосується навіть солдатів країн коаліції. Тим більше, якщо мова йде про цивільних контракторів, які займаються тиловим забезпеченням.
Зараз дуже мало інформації з українських джерел
Відомо тільки, що українських військових на борту не було. В Афганістані на основі Указу президента знаходиться група українського миротворчого персоналу, військових. І це лікарі, офіцери логістики, офіцер з цивільно-військової співпраці».
Про те, як могли українці потрапити до Афганістану, говорити зарано. У складі іноземних цивільних компаній, можливо, як пілоти цивільних компаній, що за контрактом працють на перевезення вантажів для НАТО. Це цивільні. Вони не беруть учать в бойових операціях, однак, звичайно, в залежності від ситуації теж можуть наражатися на небезпеку.
|