НОВИНИ

09.07.2009 | Москві не сподобалися лекції Обами про Україну і «ближнє зарубіжжя» (європейська преса)
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Більшість європейських видань розцінюють підсумки переговорів Барака Обами у Москві як неоднозначні і суперечливі. Оглядачі вважають, що намагання Обами якось змінити поведінку і політику Кремля не увінчалися успіхом, і особливо негативна реакція Москви на найбільш болючу тему – повчання президента США щодо поведінки Росії в її «ближньому зарубіжжі». Чимало газет також продовжили «газову тему» і повідомляють, що фінансові проблеми Києва та його ризики газової неплатоспроможності у найближчі місяці залишаються й надалі високими.


Британська «Гардіан» вважає, що Москва з особливою ненавистю сприймала лекції Обами щодо її «ближнього зарубіжжя», бо це, на думку газети, «найбільш болюча тема для Росії». Росіяни, як пише лондонський часопис, не задоволені думкою Обами про те, що ідея «сфер впливу» є реалією 19 століття. «Гардіан» резюмує з цього приводу, що «ні нове обличчя, ні солодкі промови не здатні вплинути на ставлення Росії до свого ближнього зарубіжжя».


Європейське видання «Уолл Стріт Джорнал» характеризує результати візиту Барака Обами до Москви як «неоднозначні» і наголошує, що «в обох сторін й надалі зберігається глибоке взаємне недовір’я», а підписані угоди «досить скромні». Газета наводить слова російського кремлівського експерта Федора Лук’янова про те, що «НАТО, Іран, Грузія, всі інші теми будуть набагато складнішими». «Волл Стріт Джорнал» цитує слова президента США, який сказав, що «у всіх галузях, де у нас є незгоди, наприклад, щодо Грузії, одностайності нам у найближчий час досягнути не вдасться». Це видання також наголошує, що Обама «вимагав, щоб Росія визнала права колишніх радянських республік Грузії та України на суверенітет, безпеку кордонів та незалежність у зовнішній політиці». «Президент США повторив, що сусіди Росії повинні мати можливість для вступу до Північноатлантичного Альянсу, якщо вони виконують вимоги щодо членства», – інформує «Уолл Стріт Джорнал».


Впливова «Файненшел Таймз» називає серед «важких тем» переговорів Обами з Путіним та Медведєвим проблему американської ПРО у Європі, а також «розширення НАТО» і додає, що «з обох питань Медведєв і його попередник та наставник Володимир Путін переконані в одному: ці дії США спрямовані проти Росії. І вони не змінять свої погляди до того часу, поки у стосунках не відродиться взаємне довір’я». Лондонський часопис також підкреслює «переконливий і чітко виважений тон промов Обами в Москві», але зауважує, що «вони не викликали у російської аудиторії тих спонтанних оплесків, якими Обаму нагородили в Каїрі та Празі». Ця газета також вважає, що візит Обами до Москви «розвіяв ще одну неофіційну ілюзію – сподівання на можливий розкол між нинішнім президентом Медведєвим і його попередником та наставником, а нині прем’єр-міністром Володимиром Путіним». Чи не тому, немовби запитує газета, «Путін більше часу під час своєї зустрічі з Обамою націлював увагу президента США на спірні двосторонні проблеми, особливо – ПРО та проблеми України і Грузії». Одна з публікацій «Файненшел Таймз» на цю тему так і названа – «Путін стверджує свій статус перед Обамою».| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект