НОВИНИ

01.07.2009 | Швеція перебирає головування у ЄС
Джерело - Українська служба ВВС

Швеція закликала Європейський Союз стати лідером у боротьбі з кліматичними змінами, незважаючи на найгіршу економічну кризу від 30х років минулого століття.Шведський прем'єр міністр Фредерік Райнфельдт сказав ВВС, що країни ЄС повинні досягти спільної позиції у цьому питанні до осені, що стане гарним сигналом напередодні великої міжнародної конференції з питань кліматичних змін, яка відбудеться у грудні у Копенгагені.


Пан Райнфельдт, країна якого від сьогодні перебирає головування у ЄС, також намагатиметься дати раду з низкою важливих питань для організації, серед яких фінансові регуляції, доля Лісабонської угоди після невдалого референдуму в Ірландії та вступ нових членів.


Гаслом шведського головування є "берімось за виклики" і Фредерік Райнфельдт вбачає багато випробувань впродовж наступних шести місяців. Його пріоритет - переконати усі 27 країн-членів ЄС промовляти в один голос щодо змін клімату, аби змусити Сполучені Штати та інших великих забруднювачів, таких як Китай, погодитись у грудні на суттєве зменшення викидів парникових газів.


Але в той час, як зростають безробіття та видатки з державних бюджетів по всій Європі, це не буде легким завданням.


Пан Райнфельдт сказав, що Швеція може стати гарним прикладом. Її економіка зросла на 50 відсотків за два останні десятиліття в той час, як в країні запровадили найвищий у світі екологічний податок на енергоресурси для промисловості, приватних помешкань та транспорту. Але збільшувати податки в часи кризи - не надто популярний крок.


Залишити двері відчиненими для нових членів також стає все важче. Всіх трьох кандидатів блокують їхні сусіди - країни ЄС, з якими в них двосторонні конфлікти - Туреччину блокує Кіпр, Хорватію Словенія, а Македонію Греція.
Стокгольм - столиця Швеції


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект