НОВИНИ

31.07.2009 | У західній Угорщині запрацювала повітряна база НАТО
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

В Угорському місті Папа на заході країни почала діяти повітряна база НАТО. Вона складається з полку транспортних літаків С-17 американського виробництва. Нова військово-повітряна частина утворена за сприяння 12 країн-членів Північноатлантичного Альянсу.


База військово-повітряних сил НАТО розміщується на військовому аеродромі збройних сил Угорщини в місті Папа. Про стратегічне значення цього об’єкта, зокрема, говорив у своїй промові заступник Генерального секретаря НАТО Клаудіо Біссуджеро. Він зазначив на відкритті, що це історична мить, адже база створена завдяки військово-технічній співпраці 12-ти країн-членів НАТО.


Про колективний успіх військових союзників нагадав і прем’єр Угорщини Гордон Байнаї. «Перший літак стоїть тут зараз у повній бойовій готовності, за ним ідуть інші, доповнюючи і розширюючи мережу транспортної авіації НАТО. Ці літаки є активним засобом підтримання миру і безпеки», – заявив голова угорського уряду.


Вносячи свою першу частку інвестування, а це приблизно 10 мільйонів доларів, Угорщина розраховує в подальшому на певну господарську рентабельність нового військового об’єкта НАТО для себе. Так, великотоннажні транспортні літаки типу С-17 використовуватимуться не лише в інтересах армії, а й, наприклад, для перевезення цивільних вантажів і навіть товарів. Угорщина зможе експлуатувати літаки для своїх господарських та військово-технічних потреб впродовж 60 льотних годин щорічно. У подальшому ця дорога техніка перейде у спільну власність кількох країн.


Додаткові робочі місця і «соціально-культурний розвиток»


Міністр оборони Імре Секереш зазначає: «У військовому сенсі виграшним є те, що літаки доставлятимуть вантажі на велику відстань. З економічної точки зору для нас у 14 разів дешевше відправляти товари у такий спосіб, ніж орендувати комерційні літаки. А якщо говорити про інвестиції у ширшому значенні, то для населення міста Папа і його околиць відкриття бази означає додаткові робочі місця і соціально-культурний розвиток».


Високі технічні можливості транспортних літаків не обмежуватимуться польотами у Європі. Імре Секереш серед інших країн також назвав Афганістан та віддалені райони Африки.


В угорському місті Папа з відкриттям бази НАТО сподіваються на пожвавлення культурного життя і місцевої торгівлі, в тому числі і з нерухомим майном.


«Ми перетворюємося на полікультурну громаду, – каже мер міста Золтан Ковач, – адже діти військовослужбовців і цивільних працівників – всього 12 національностей – ходитимуть до місцевих шкіл разом з нашими учнями».


Крім американських військових літаків, у Папі так само базуватимуться літаки з Канади. А мультинаціональна компанія з виробництва пасажирських лайнерів «Боїнґ» планує відкрити на місцевому аеродромі сервісний центр.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект