НОВИНИ

07.07.2009 | Росія й США кажуть, що зробили крок вперед в питанні ПРО
Джерело - Українська правда

Росія й США зробили крок вперед на шляху до компромісу з проблематики ПРО.


Про це Президент Росії Дмитро Медведєв сказав на спільній прес-конференції з Президентом США Бараком Обамою в Москві.


"Проблема третього позиційного району - це досить складна тема для нашого обговорення, але хотів би звернути увагу на те, що в нашому спільному розумінні, яке тільки що було підписано, йдеться про взаємозв`язок між наступальними й оборонними озброєннями. Й це вже крок вперед. Ще якийсь час назад із цього приводу в нас були суцільні розбіжності", - сказав Медведєв.


Окрім цього, він зазначив, що необхідно пов`язати вирішення завдань ПРО США з інтересами інших країн.


"Ніхто не говорить про те, що ПРО шкідлива сама по собі або створює комусь загрозу. Навпаки, вона спрямована на вирішення ряду конкретних завдань. Питання в тому, щоб пов`язати ті або інші конфігурації протиракетної оборони з інтересами інших країн", - сказав Медведєв.


Він підкреслив, що сьогоднішня адміністрація США, на відміну від попередньої, взяла паузу й проводить вивчення цієї ситуації, після чого буде сформульована їхня остаточна позиція.
"Як мінімум, це також крок вперед у сенсі досягнення можливого компромісу у цій досить складній темі, тому що до цього ми чули лише одне: "всі рішення ухвалені, вони вас не стосуються", - сказав Медведєв.


При цьому він зазначив, що Росія виходитиме з того, що рішення американської сторони стосовно ПРО зачіпають її інтереси.


За словами Медведєва, саме з цих питань Росії й США доведеться домовлятися. Окрім цього, він додав, що в Росії усвідомлюють зростання кількості загроз, зокрема пов`язаних із балістичними ракетами, ракетами середньої дальності.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект