НОВИНИ

01.07.2009 | Українська економіка скоротилася на понад 20%
Джерело - Українська служба ВВС

Українська економіка скоротилася на понад 20% за перші три місяці цього року – такими є офіційні дані, нарешті оприлюднені Державним комітетом статистики.На початку цього року уряд вирішив відмовитися від щомісячного оприлюднення статистики ВВП, і вирішив надавати лише квартальну інформацію щодо цього показника.


Проте по завершенні першого кварталу динаміка українського ВВП так і не була оприлюднена.


Згідно із офіційними даними Державного комітету статистики, український ВВП за січень-лютий скоротився на 20.3%, при цьому найбільшого падіння зазнали переробна промисловість – “мінус” 36.3%, та будівництво – “мінус” 58.3%.


Те, що падіння української економіки від січня до березня становить понад 20%, говорили ще від квітня.


Експерти заявляли, що оприлюднені Державним комітетом статистики дані про падіння в українські промисловості – на понад третину – дозволяють фахівцям приблизно вирахувати і головний економічний показник – Валовий внутрішній продукт.


Крім того, і президент України Віктор Ющенко, користуючись своєю інформацією, також заявив, що у першому кварталі українська економіка скоротилася на 20-21%.


Він також закликав уряд не “засекречувати” дані щодо головних економічних показників, тим більше під час кризи. Востаннє такі заклики від президента пролунали цієї неділі.


Утім, оглядачі вважають, що від першого кварталу справи в українській економіці дещо покращилися – трохи пожвався експорт, дещо стабілізувалася гривня, а відтак, варто очікувати і покращення загального показника ВВП за підсумками другого кварталу.


Крім того, економісти звертають увагу і на такий фактор, як база порівняння. Оскільки падіння української економіки розпочалося у восени минулого року, а до того часу український ВВП зростав досить швидкими темпами, то показники осені цього року можуть бути трохи кращими, аніж динаміка ВВП початку року.


Це не означатиме покращення справ в економіці, а лише те, що початок року і його середина порівнюватимуться із різними показниками.


Оприлюднення офіційної статистики щодо динаміки українського ВВП співпало із прибуттям до Києва голови місії Міжнародного валютного фонду Джейли Пазарбазіоглу. Раніше МВФ критикував Київ за непрозорість економічної статистики, особливо під час кризи.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4586. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект