НОВИНИ

30.07.2009 | Українські військові доставлять пальне на Гренландію
Джерело - УНІАН

Україна і Данія розпочали підготовку до операції з транспортування українськими військовими льотчиками пального на острів Гренландія “Північний сокіл - 2010”.


Про це сьогодні на прес-конференції у Вінниці напередодні Дня Повітряних сил повідомив командувач цього виду Збройних сил України генерал-полковник Іван РУСНАК.


“Ми розпочали планування з датською стороною наступної операції “Північний сокіл - 2010” з транспортування пального, яка є логічним продовженням операції “Козаки на кризі - 2009”, - поінформував І.РУСНАК.


Він нагадав, що у березні цього року літак Іл-76МД Повітряних сил ЗСУ успішно виконав поставлені завдання під час спільної українсько-датської операції “Козаки на кризі” з транспортування пального та інших вантажів на датську полярну станцію “Північ” на острові Гренландія.


Командувач також підкреслив, що підрозділи Повітряних сил є постійними учасниками різноманітних заходів міжнародного військового співробітництва, зокрема, багатонаціональних в рамках програми НАТО “Партнерство заради миру”, а також інших навчань Альянсу, відкритих для партнерів.


За словами І.РУСНАКА, головною метою участі українських авіаторів у таких навчаннях є вивчення досвіду, набутого провідними країнами Європейського Союзу і Північноатлантичного альянсу в питаннях реформування і розвитку військової авіації, підготовки фахівців для авіації та протиповітряної оборони, проведення спільних заходів щодо управління та контролю за повітряним простором, створення і функціонування сучасної автоматизованої системи управління військами, планування миротворчих операцій і надання гуманітарної допомоги.


Загалом, упродовж п’яти років існування Повітряних сил було виконано більше 300 заходів військового співробітництва на багатосторонній та двосторонній основі, заявив командувач.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 71. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект