НОВИНИ

02.07.2009 | Триває операція Альянсу у берегів Африканського рогу „Allied Protector”
Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

29 червня ц.р. у рамках триваючої операції Альянсу по боротьбі з піратством у берегів Африканського рогу під назвою „Allied Protector” відбулася ротація Постійнодіючої військово-морської групи НАТО №1 на групу №2 (Standing NATO Maritime Group).

 


Рішення щодо продовження зусиль НАТО по боротьбі з піратством було прийнято главами держав країн-членів НАТО на квітневому ц.р. самміті у Страсбурзі/Келі. Перша фаза операції під назвою „Allied Provider” була успішно завершена у грудні 2008 р. З березня ц.р. в Аденській затоці триває операція  „Allied Protector”.


За наявною інформацією, ескадра у складі п’яти кораблів країн-членів НАТО, а саме Великої Британії, США, Італії, Греції, Туреччини, під командуванням капітана 1 рангу Стіва Шіка (ВМС Великої Британії) продовжить ескортування торгівельних судів та патрулювання району проведення операції. Обсяг сил та засобів Альянсу, що беруть участь у наступній фазі операції, фактично збільшено не було, мандат операції не розширено, хоча це раніше передбачалося оперативним планом нової операції „Океанський щит”, що проходила стадію підготовки. Відповідно, початок операції „Океанський щит”, готовність до участі в якій була задекларована спецпідрозділом „Альфа” СБ України, відтерміновується.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект