НОВИНИ

08.07.2009 | Саміт Великої вісімки в епіцентрі землетрусу
Джерело - Українська служба ВВС

Провідники країн Великої вісімки розпочинають свій самміт в італійському місті Лаквіла, враженому потужним землетрусом у квітні цього року.Очікують, що на порядку денному домінуватимуть питання кліматичних змін та становище економіки.


Загалом упродовж трьох днів роботи саміту участь у його різноманітних сесіях візьмуть представники 40 країн і міжнародних організацій.


Кореспондент BBC Ендрю Вокер повідомляє з Аквіли:


Фінансова криза розпочалася у країнах Великої вісімки, зокрема у Сполучених Штатах. І більшість заходів для подолання цієї проблеми було вжито саме країнами Великої вісімки, які й отримуватимуть перші плоди від поступу на цьому шляху.


Ймовірно що учасники саміту також закличуть до завершення переговорів щодо лібералізації світової торгівлі.


Втім, Велика вісімка вже не є беззаперечним головним форумом для обговорення глобальних проблем. Ширша за складом Велика двадцятка несподівано перебрала на себе - за упродовж менше ніж року - ключову роль у розв"язанні фінансової кризи.


Щодо кліматичних змін, то активісти екологічних рухів сподіваються почути від учасників саміту чітки забов"язання не виходити за межі двовідсоткового підвищення температури за Цельсієм. Провідники головних країн, що розвиваються, які візьмуть участь у деяких дискусіях, прагнуть більшої допомоги для покриття витрат, пов"язаних з адаптацією до кліматичних змін і зменшення парникових викидів у амосферу.


Також на саміті очікують обговорення провідних політичних проблем, включно з реакцією влади Ірану на виступи протесту у зв"язку з нещодавніми виборами.


 Лаквіла


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1469. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект