НОВИНИ

23.07.2009 | США зацікавлені у втіленні проекта Ющенка
За матеріалами - Української правди

Віце-президент США Джозеф Байден заявив про зацікавленість його країни у якнайшвидшій реалізації проекту постачання каспійської нафти в Україну та інші європейські країни на основі проектного (аверсного) використання нафтопроводу "Одеса-Броди".


Про це заявила глава секретаріату президента Віра Ульянченко, коментуючи результати робочого візиту віце-президента США, повідомляє прес-служба глави держави.



 


Під час переговорів Байдена з президентом Віктором Ющенком сторони заявили про спільність підходів і взаємну підтримку у реформуванні енергетичного сектору України.


Президент закликав американські компанії до участі в проектах із модернізації української газотранспортної системи, що отримало позитивну реакцію американської сторони.


Учасники переговорів констатували прогрес у співробітництві в ядерно-паливній галузі.
Зокрема, 30 березня 2008 року було підписано контракти на постачання палива для 3 енергоблоків Південноукраїнської АЕС. За час, що минув, реалізована програма адаптації пального до українських реакторів.


Сторони погодилися розширювати на конкурсних умовах участь західних компаній у забезпеченні України ядерним паливом, а також створення в Україні власного виробництва такого палива.


"Комплекс розглянутих питань і досягнуті домовленості ілюструють слова віце-президента США про те, що його країна не визнає будь-яких "сфер інтересів", а перезавантаження відносин між США і Росією відбувається не за рахунок України", - зазначила Ульянченко.


"США будують відносини з Україною безпосередньо, виходячи із обопільних інтересів і без огляду на позицію будь-яких третіх сторін", – зауважила вона.


Голова секретаріату нагадала, що Байден висловився на підтримку суверенітету і незалежності України і її права на власний вибір, що включає вибір своїх відносин і союзників.


У ході зустрічей американська сторона констатувала незворотні успіхи, які досягла Україна протягом останніх років у питаннях демократизації суспільства – незважаючи на надзвичайні внутрішні і зовнішні ускладнюючі чинники.


Було обговорено способи надання Україні допомоги у впровадженні реформ, необхідних для подальшого розвитку демократії та економіки, боротьби з економічною кризою.


Ульянченко висловила впевненість, що практична співпраця між країнами і надалі розвиватиметься у всіх питаннях, які становлять взаємний інтерес. "Відносини стратегічного партнерства отримали нову динаміку".


"Цьому слугуватиме і робота створеної за підсумками візиту українсько-американської Комісії зі стратегічного партнерства, перше засідання якої відбудеться восени цього року", – наголосила вона.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект