НОВИНИ

20.07.2009 | США назвали ім’я солдата з відео Талібану
Джерело - Українська служба ВВС

Американські військові опізнали чоловіка, якого Талібан показав у своєму відеозаписі, назвавши його американським військовим, якого захопили в Афганістані.


23 річного рядового Бова Бергдала з Кетчама штату Айдахо недорахувалися минулого місяця на базі, розташованій в регіоні поблизу пакистанського кордону, де активно діє Талібан.


На відеозаписі, оприлюдненому в Інтернеті солдат з поголеною головою каже, що перебування у полоні для нього "гнітюче".


Він також каже, що американські військові потерпають від низького морального духу і що їх треба повернути додому "де нам і належить".


 


Пентагон повідомляє, що рядовий Бергдал служив у базованій на Алясці піхотному полку і що він вийшов за територію бази у провінції Пактіка у східному Афганістані.


Рядового Бергдала називають першим військовим захопленим в Афганістані чи Іраку за останні 2 роки.


'Проти міжнародного права'


У 28-хвилинному відеозаписі він сказав, що той день був 14 липня і що його полонили, коли він відстав під час патрулювання.


Кореспонденти кажуть, що підтвердити час і дату зйомки неможливо.Рядовий Бергдал, якого запитують англійською, каже, що в Америці у нього "дуже, дуже гарна родина".


"Я сумую за ними і боюся, що більше ніколи їх не побачу, і що я ніколи не зможу сказати, що я їх люблю, і ніколи не зможу обійняти їх," – каже він.


На запитання про умови полону він каже: "… я боюся, боюся, що не зможу повернутися додому. Бути полоненим дуже пригнічує."


Голос за камерою запитує чи має він що сказати своїм "людям".


"До вас співвітчизники американці, які мають тут близьких, які знають про сум за ними – ви можете змусити наш уряд повернути їх додому," каже він.


"Будь-ласка, будь-ласка поверніть нас додому, де наше місце, а не тут, де ми марнуємо час і марнуємо наші життя, наше дорогоцінне життя, яким ми можемо жити в нашій країні."


Боб Бергдал, батько солдата сказав агенції АР: "Ми сподіваємося і молимося за безпечне повернення нашого сина до його товаришів."


Речник війська США в кабулі капітан Джон Сток засудив використання відеозапису.


Він сказав агенції Рейтар: "Використання солдата з метою пропаганди ми розглядаємо як порушення міжнародного права. Ми робимо усе можливе, щоб повернути солдата живим і неушкодженим."


В Афганістані поширені листівки з обіцянкою винагороди за його безпечне повернення.


полонений американець


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект