НОВИНИ

17.07.2009 | Міхал Ковач: Україна належить до ЄC, а її участь в НАТО зміцнить безпеку...
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Понад 20 відомих політиків із країн Південно-Східної і Центральної Європи написали відкритого листа президентові США Бараку Обамі, в якому закликали його не забувати про їхні регіони і дотримуватися твердого курсу щодо Росії. Серед тих, хто поставив свій підпис під листом, також колишній президент Словаччини Міхал Ковач, який дав інтерв’ю Радіо Свобода.


– Пане Ковач, що спонукало Вас підписати цього листа, чому Ви поставили свій підпис у групі інших відомих в Європі політиків ?


– Чому я підписав цього листа? Тому що я погоджуюсь зі змістом цього листа, що є як посланням до Сполучених Штатів, так і до президента Барака Обами. Цей лист висловлює і мої побоювання щодо того, щоб не дійшло до дестабілізації політичних відносин. Навпаки, ми гадаємо, що світова політика вимагає все більших зусиль для того, щоб відносини між народами покращувались і були більш дружніми. Потрібно, щоб світова стабільність у світі зміцнювалась, щоб повага до певних цінностей, які сьогодні об’єднують велику кількість держав, була оцінена. Тобто цей лист міг би бути таким нагадуванням про те, що коли десь існують якісь побоювання, тоді потрібно над тим задуматись.


Лист-звернення до Барака Обами оприлюднений напередодні візиту в Україну віце-президента США Джозефа Байдена. В ньому не згадується Україна. Чи може він якось вплинути на українсько-американські переговори ?


– Думаю, що значення України все більше зростає, що відбувається певне змагання щодо впливу на Україну. Подібні процеси відбуваються і всередині України, змагання щодо того, чи Україна просуватиметься в напрямку до НАТО, інтеграції до Європейського Союзу, чи ні. Тобто ці процеси дуже важливі не тільки для стабільності в Європі, але й у світі. Я, як демократ із ще не так давно комуністичної країни, дуже добре усвідомлюю, яку роль відіграли Сполучені Штати і Радіо Вільна Європа в тому, що стосується впливу на подальший розвиток, зокрема, в тому, що дійшло до падіння «залізної завіси» і кінця «холодної війни». Зараз триває пошук шляхів, як створити нові збалансовані відносини між окремими державами, а Україна від самого початку представляє в моїх очах державу, котра належить до Європейського Союзу, державу, членство якої в НАТО допомогло б зміцнити безпеку і самої України, і Європи.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект