НОВИНИ

20.07.2009 | Джо Байден відвідає Київ і поїде до Грузії
За матеріалами - Української служби ВВС

У Києві нині очікують віце президента США Джо Байдена. Після переговорів з українськими керівниками він у середу відбуде до Тбілісі.Одним з завдань візиту називають спроби нової адміністрації США запевнити, що президент Обама не збирається розбудовувати відносини з Росією за рахунок взаємин з Україною та Грузією.


Перебуваючи у Москві цього місяця, президент Обама закликав Росію шанувати кордони сусідів.


Директор центру військово-політичного аналізу в інституті Хадсона Річард Вайтз сказав ВВС: «Віце-президент Байден, думаю, спробує завершити ключову місію, а саме довести до відома України і Грузії, що адміністрація Обами не буде так би мовити "жертвувати" ними в контексті «перезавантаження» відносин з Росією. Після візиту Обами до Москви і в Конгресі, і в американській пресі висловлювалось занепокоєння, що Україну і Грузії так би мовити «забули». Візит має довести протилежне. Водночас я не очікую чогось конкретного віз візиту. Зокрема, щодо НАТО, думаю, Байден знов наголосить: США підтримуватимуть НАТОвські устремління Києва і Тбілісі, і що ці країни мають право самостійно обирати, членами якого Альянсу бути.»


За офіційної інформацією у ході візиту плануються зустрічі пана Байдена з президентом Ющенком та прем’єр-міністром Юлією Тимошенко.


Очікується, що гість та український президент вшанують пам’ять жертв Голодомору.


Також планується, що пан Байден виступить перед представниками ділових кіл України.


Під час візиту обговорюватимуться питання підготовки можливої зустрічі президентів США і України ближчим часом і майбутнього візиту в Україну держсекретаря США.Джо Байден


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект