ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

22.07.2009 | Україна досягла великого прогресу в демократичному розвиткові з моменту набуття незалежності - Віце-президент США
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Україна досягла великого прогресу в демократичному розвиткові з моменту набуття незалежності. Таку думку висловив віце-президент США Джозеф Байден під час спільної з Президентом України Віктором Ющенком прес-конференції, що відбулася в рамках його триденного робочого візита до Києва.


"Незалежно від майбутніх викликів, Україна і далі йтиме своїм вибраним шляхом як частина Європи. Сполучені Штати готові пройти цим шляхом разом з Україною", - сказав Дж. Байден.


При цьому він зазначив, що Сполучені Штати Америки підтримують суверенітет і незалежність нашої країни, що передбачає право держави робити власний вибір безпекової політики.


Віце-президент звернув увагу на те, що ця позиція була підтверджена президентом США Бараком Обамою під час його візиту до Російської Федерації. "Якщо ви бажаєте бути частиною євроатлантичної спільноти, ми це рішуче підтримуємо. Ми не визнаємо будь-яких сфер інтересів, і ніхто не має права вам та іншим державам диктувати, в які союзи ви будете вступати чи які двосторонні відносини підтримувати", - сказав Дж. Байден.


Він наголосив, що нові відносини між Російською Федерацією та Сполученими Штатами Америки розвиватимуться не за рахунок України.


"Нові відносини між США та Росією розвиватимуться не за рахунок України. Скоріше навпаки. Я переконаний, що це буде корисно для України", - підкреслив Дж.Байден.


Він зазначив, що змістовні відносини США з РФ мають позитивно вплинути на відносини США з країнами-сусідами Росії, зокрема, з Україною.


У свою чергу глава Української держави висловив сподівання, що відносини між двома країнами розвиватимуться швидко та ефективно, будуть продуктивними, але "не за рахунок формування нових зон і спеціальних інтересів когось".


За його словами, відносини між Україною і Сполученими Штатами Америки формуються як відносини стратегічного значення. Він наголосив, що вони грунтуються на сильній нормативній базі. Зокрема, на Хартії про стратегічне партнерство, яка була підписана у грудні 2008 року, а також на двосторонньому плані дій, "дорожній карті", підписаних на початку 2008 року.


"Наші відноснини розвиваються досить активно. Вони мають серйозну розбудову, вони мають усталену успадкованість", - підкреслив Глава Української держави.


У ході прес-конференції В.Ющенко подякував Дж.Байдену за те, що США підтримує Україну при співробітництві з Міжнародним валютним фондом. "Хотів би висловити подяку США за ту підтримку, яку ми від чуваємо в контексті співробітництва з Міжнародним валютним фондом", - сказав він.


Крім того, Глава держави запевнив віце-президента США в тому, що Україна зацікавлена у залученні іноземних інвесторів, у тому числі й зі Сполучених Штатів Америки, для модернізації нашої газотранспортної системи. "Ми зацікавлені, щоб навколо теми модернізації української ГТС було якомога більше інвесторів, в тому числі і з США", - сказав він.


В.Ющенко повідомив, що обговорив із Дж.Байденом питання енергобезпеки, ядерної безпеки на українських АЕС, а також питання диверсифікації ядерного палива. Він також підтвердив Дж.Байдену запрошення для Президента США Барака Обами відвідати Україну в зручний для нього час.


 


 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3102. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект