НОВИНИ

29.07.2009 | У Молдові - вже другі вибори цього року
За матеріалами - УНІАН

У Молдові почалися дострокові вибори до парламенту. О 7-й годині ранку за місцевим часом відкрилися 1987 виборчих дільниць, 33 з яких - при дипломатичних відомствах за кордоном, і 11 - на правому березі Дністра для молдавських громадян невизнаного Придністров`я, влада якого не дозволила організувати голосування на своїй території. 


Це вже другі вибори цього року - минуле голосування у квітні завершилося масовими акціями протесту, які влаштувала незадоволена перемогою правлячої партії комуністів опозиція. Вони вилилися у погроми парламенту і резиденції президента, після яких країна занурилася в політичну кризу.


Від підсумків сьогоднішнього голосування залежить, хто керуватиме країною наступні чотири роки. Після введеної в 2001 році парламентської форми правління саме депутати обирають президента Молдови, керівництво парламенту, а також затверджують уряд. Попередній парламент не зміг обрати главу держави, який мав змінити Володимира Вороніна, який завершує другий і останній президентський термін. Правляча партія комуністів не змогла одержати необхідний для цього єдиний голос у опозиції, щоб провести наступника - прем`єр-міністра Зінаїду Гречану на вищий державний пост


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект