НОВИНИ

06.07.2009 | Ющенко хоче професійний боєздатний флот
Джерело - Українська служба ВВС

Президент Ющенко, промовляючи у Севастополі, де у неділю відзначали День флоту, висловив сподівання, що у майбутньому військовий флот перейде виключно на професійну основу, а також відродиться торговельний, пасажирський і риболовний флоти України.Згадавши морські походи київських князів та козацьких флотоводців, пан Ющенко назвав Севастополь морською столицею України і заявив, що Україна «зобов'язана бути великою морською державою».


Пан Ющенко заявив, що український флот, який, за його словами, нараховує 15 тисяч українських моряків, буде зміцнюватися, матиме сучасні кораблі і зброю.


Пан Ющенко також закликав не політизувати питання перебування російського флоту в Криму.


Він підкреслив, що російський флот має залишити Україну 2017-го року згідно з Конституцією, але закликав політиків не втручатися в цю справу і заявив, що «військові повинні жити дружно».


Ющенко вимагає 'адекватного' фінансування


Віктор Ющенко заявив, що не підпише зміни до бюджету, якщо там не буде передбачено, як сказано, адекватного фінансування армії і флоту.


За інформацією прес-служби президента, мінімальні фінансові потреби на відновлення технічної готовності ВМС складають майже 250 мільйонів гривень, а цього року виділено лише 16,5% необхідної суми. Мінімальні потреби на відновлення технічної готовності авіації складають майже 124 мільйони гривень, а коштів передбачено лише 7% цих коштів.


Колишній міністр оборони Юрій Єхануров, який одним з близьких союзників президента Ющенка, різко критикував політику уряду Юлії Тимошенко за недофінансування армії і флоту.


Згідно з фахівцями, Україна виділяє на фінансування армії в кілька разів менше коштів, ніж сусідні європейські країни.


Ющенко на святкуванні дня флоту 2005р., фото УНІАН


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект