НОВИНИ

24.07.2009 | Б.Обама відзначив реформу системи охорони здоров'я як один із головних антикризових заходів
Джерело - УКРІНФОРМ

Реформа системи охорони здоров'я у Сполучених Штатах Америки має надзвичайне значення для відновлення економіки країни. Таке переконання висловив президент США Барак Обама під час прес-конференції у Білому домі, що транслювалася в прямому ефірі усіма провідними каналами."Шість місяців тому я вступив на посаду за умов найтяжчої кризи за півстоліття. Ми втрачали близько 700 тис. робочих місць щомісяця, і наша фінансова система була на межі колапсу. Завдяки заходам, вжитим у перші тижні, економіку вдалося відвернути від краю безодні", - зазначив глава американської адміністрації.


Водночас Барак Обама наголосив, що відновлена після глибокої кризи економіка може стати ще сильнішою, ніж раніше. Однак, однією із обов'язкових умов результативності урядових заходів має стати докорінне реформування існуючої системи медичного страхування. На його глибоке переконання, однією із основних причин значного збільшення дефіциту федерального бюджету стало те, що надзвичайно швидкими темпами стали рости витрати на урядові програми з охорони здоров'я, особливо - для літніх людей та громадян з низьким рівнем доходів. "Якщо ми не візьмемо під контроль ці витрати, ми не зможемо контролювати дефіцит бюджету. Якщо ми не почнемо діяти, 14 тис. американців кожного дня втрачатимуть робочі місця. Це - наслідки бездіяльності", - зауважив президент.


Барак Обама заявив, що реформа стосується далеко не тільки тих 47 мільйонів жителів країни, які взагалі не мають медичної страховки. Глава Білого дому пообіцяв, що пакет заходів, запропонованих його адміністрацією, додасть впевненості й стабільності усім американцям. Реформа забезпечить захист у разі, якщо людина змінює чи втрачає роботу, переїздить на інше місце. Гарантується також обов'язкове зменшення суми, яку пацієнти мають покривати за лікування з власної кишені. Додаткова увага приділятиметься превентивним заходам та діагностиці, що "допоможуть врятувати життя та заощадити кошти".


Відносно додаткового навантаження на федеральний бюджет, глава держави запевнив, що у короткостроковій перспективі реформа не призведе до збільшення дефіциту і передбачає зменшення державних витрат за цими статтями у майбутньому.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2510. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект