НОВИНИ

23.07.2009 | Київ і Москва сперечаються через ракети ЧФ
За матеріалами - Української служби ВВС

Українська міліція знову затримала колону ЧФ Росії у Севастополі, яка перевозила крилаті ракети морського базування «Малахіт» без узгодження з Києвом.Штаб Чорноморського флоту повідомив "Інтерфаксу", що на вимогу, колона з двох вантажівок не маючи супроводу пожежників була змушена повернутися на базу на вимогу ДАІ.


Водночас, Україна знову застерегла Росію від подальших порушень Чорноморським флотом вимог угод і українського законодавства при перевезенні озброєнь.


Як повідомили у прес-службі Міністерства закордонних справ України, про це йшлося 21 липня у Києві під час чергових українсько-російських консультацій з проблемних питань тимчасового перебування ЧФ РФ на території України.


Українську делегацію очолював Директор першого територіального департаменту МЗС України Леонід Оcаволюк, російську – Тимчасовий повірений у справах Російської Федерації в Україні Всеволод Лоскутов.


Під час обговорення найпроблемніших питань російську сторону було застережено від подальших порушень Чорноморським флотом РФ вимог двосторонніх угод та законодавства України в частині перевезення територією України небезпечних вантажів та озброєнь, а також пересувань військових підрозділів.


Наголошено, що такі перевезення і пересування можливі лише за згодою української сторони.


В той же день, 21 липня, у Міністерстві закордонних справ РФ заявили, що під час перевезення ракет не було порушено угоду про статус і умови перебування ЧФ РФ на території України.


8 липня співробітники ДАІ МВС України в місті Севастополі зупинили автоколону з чотирьох автомобілів однієї з військових частин ЧФ РФ, що перевозили без будь-яких дозвільних документів крилаті ракети.


10 липня МЗС України вже висловлювало протест у зв'язку з перевезенням військовослужбовцями ЧФ крилатих ракет густонаселеним районом Севастополя.


ВМС України


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9539. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект