НОВИНИ

23.07.2009 | Тбілісі зустрічає Байдена протестами опозиції
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Після України віце-президент США Джозеф Байден вирушив до Грузії. На відміну від Києва, Тбілісі зустрічає американського гостя акціями протесту опозиції.


Уже на шляху з аеропорту до столиці Грузії віце-президента США зустрічатимуть противники президента Саакашвілі. Кілька десятків родичів ув’язнених опозиціонерів вишукувалися на трасі. Вони вимагають звільнити рідних, яких вони вважають політичними в’язнями.


Опозиція вже понад три місяці вимагає відставки президента Саакашвілі. Лідери близько десяти партій критикують його за війну з Росією. Вони також закидають йому авторитарний стиль правління та утиски свободи слова. Але якщо весною під гаслами опозиції на вулиці Тбілісі виходили десятки тисяч, останнім часом біля парламенту на проспекті Руставелі щовечора збиралися кілька сотень людей. Оглядачі пояснюють це серед іншого відсутністю єдиного опозиційного лідера та чіткої програми змін.


До приїзду віце-президента США Байдена опозиція закликала своїх прихильників влаштувати масову акцію. З одного боку, вони хочуть продемонструвати прихильність до Америки, а з іншого – незгоду з діями президента Саакашвілі, якого підтримує Вашингтон.


Як очікується, віце-президент США зустрінеться з кількома опозиціонерами, серед яких – колишній кандидат у президенти Леван Гачечиладзе. В інтерв’ю «Німецькій хвилі» він сказав: «Ми повинні наголосити: або Америка допомагає Саакашвілі, або Америка допомагає Грузії. Зараз це різні речі. Саакашвілі сьогодні не представляє грузинів».


За даними опитувань, останнім часом рейтинг грузинського президента опустився нижче 30 відсотків.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект