НОВИНИ

01.07.2009 | У ЄС змінилася голова. Від України чекають прогресу
За матеріалами - Української правди

Головування в Європейському Союзі з 1 липня переходить до Швеції.


Швеція вже заявила, що в ході свого головування хотіла б продовжити підтримку "Східного партнерства" і досягти прогресу на переговорах з Україною щодо угоди про асоціацію.


"Ми продовжуватимемо підтримувати "Східне партнерство" і сподіваємося досягти прогресу в переговорах з Україною щодо угоди про асоціацію, яка, як ми сподіваємося, приведе до угоди про створення зони вільної торгівлі, що матиме величезне значення для майбутнього", - сказав міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт на прес-конференції у Брюсселі, присвяченій презентації програми головування Швеції в ЄС.


"У тому ж напрямку ми будемо продовжувати переговори про нову угоду з Росією", - додав він, повідомляє "Інтерфакс-Україна".


 


Більдт заявив про готовність зробити все, щоб підписати до кінця нинішнього року угоду між Європейським Союзом та Україною про зону вільної торгівлі.


"Я сподіваюся на багато що. Чому ні? Це – амбіційний початок. Я не думаю, що це нереалістично", - сказав шведський міністр.


Він нагадав, що міністри закордонних справ Німеччини та Польщі – Франк-Вальтер Штайнмайєр і Радослав Сікорський відвідували Київ, де говорили про це з прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко.


За його словами, український прем'єр сподівається завершити переговори до кінця року. "Цілком очевидно, що ми будемо робити все, щоб зробити це можливим", - підкреслив Більдт.


Першочергові пріоритети Швеції також означила міністр із питань європейських справ Сесілія Мальмстрем. За її словами, це - боротьба з економічною кризою і кліматичними змінами.


"Це буде складне президентство", - сказала міністр, маючи на увазі фінансову кризу, формування Європейської комісії, новий Європейський парламент, майбутній референдум у Ірландії.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект