НОВИНИ

31.07.2009 | У Ющенка лякають латиноамериканськими наслідками кредитів МВФ
Джерело - Прес-служба Президента України, Української правди

Президент Віктор Ющенко переконаний, що у разі відсутності реформ кредити МВФ принесуть більше шкоди, аніж користі.


"Програма з МВФ передбачає здійснення низки економічних реформ, мета яких – виправлення економічної політики та посилення здатності України протистояти кризі", - наголосили у секретаріаті президента.


"Але вже сьогодні очевидно, що ці кошти будуть використані не для підтримки економіки до моменту отримання ефекту від вжитих заходів, а для подальшого фінансування статус-кво та всілякого уникнення непопулярних рішень", - наголошується у заяві.


Прес-служба наголошує, що уряд не виконує ряд положень, які містяться у меморандумі про співпрацю з МВФ.


"Зокрема, уряд не виконав зобов'язання щодо підвищення тарифів на природний газ для окремих категорій споживачів, не запровадив графік щоквартального коригування цін на природний газ з метою зменшення дефіциту коштів "Нафтогазу", - йдеться у заяві.


"Затверджений фінансовий план НАК взагалі не свідчить про готовність запровадження структурних заходів, спрямованих на оздоровлення фінансової ситуації, підвищення прозорості та ефективності корпоративного управління компанією", - вважають у секретаріаті.


У повідомленні йдеться, що "прем'єр неодноразово заявляла, що бюджет на наступний рік формуватиметься, виходячи з принципів заветованого Бюджетного кодексу...Водночас відмова від зміни принципів формування бюджету також була умовою меморандуму з МВФ".


"Фактично єдиний попередній захід, що виконано, – це прийняття закону щодо особливостей проведення заходів фінансового оздоровлення банків, на прийнятті якого наполягав президент", - наголосили у секретаріаті.


"Таке відношення до економічної програми з МВФ може призвести, зокрема, до того, що наступний перегляд програми з МВФ буде надзвичайно важким з огляду на бажання уряду реформувати економічну політику до президентських виборів в Україні", - йдеться у повідомленні.


"По-друге, кожен день затягування з необхідними заходами погіршує наслідки у майбутньому, адже відбувається виснаження всіх ресурсів на підтримку нежиттєздатної, популістичної моделі державних фінансів", - наголосила прес-служба.


"У світовій історії є приклади наслідків такої політики – у низці латиноамериканських країн у 90-х роках залучалися невиправдано значні обсяги зовнішніх запозичень для фінансування неефективної економічної політики", - заявили у секретаріаті.


Прес-служба наголошує, що президент "проти того, щоб Україна поповнила цей перелік криз".


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 122. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект