НОВИНИ

23.07.2009 | Віце-президент США підтвердив гарантії безпеки, які надали США, Росія і Великобританія Україні в рамках Будапештського договору
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Віце-президент США Джозеф Байден підтвердив гарантії безпеки, які надали США, Росія і Великобританія Україні в рамках Будапештського меморандуму. Про це він сказав, виступаючи перед представниками українських і американських ділових кіл на завершення робочого візиту до України.









Віце-президент США Джозеф Байден
 


"У США підтверджують гарантії безпеки і незалежності України, представлені в 1994 році США, Великобританією і Росією", - сказав він.


У цьому контексті Д.Байден зауважив, що зацікавленість США в Україні підтверджується програмою допомоги, в рамках якої цього року виділяється 120 млн доларів для підтримки миру і безпеки, модернізації Збройних сил, на об'єкт "Укриття", боротьбу зі СНІДОМ, а також на інші програми у сфері охорони здоров'я.


Довідка. Будапештський договір - меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Міжнародна угода, укладена 5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією та Об'єднаним Королівством Великобританії і Північної Ірландії. Угода містить пункти, в яких зазначається, що гарантами суверенітету та безпеки України виступають саме ці країни.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект