НОВИНИ

20.07.2009 | Віце-президент США їде у Київ допомагати Україні
За матеріалами - Радіо Свобода, Української правди

Візит до Києва віце-президента США Джозефа Байдена, який починається у понеділок, є не візитом ввічливості, а важливим кроком зовнішньої політики США.


Про це заявив радник віце-президента з питань національної безпеки Тоні Блінкен на телеконференції для журналістів.


"Сполучені Штати високо цінують партнерство з Україною і Грузією, тож головна мета подорожі – зміцнити ці партнерства конкретними заходами", - сказав він.


"Нещодавно Держсекретар Хілларі Клінтон говорила про багатопартнерський світ, що ми його прагнемо збудувати. Адже США не шукають жодних сфер впливу чи домінування в якомусь окремому регіоні. Ми прагнемо мати надійних партнерів, які допоможуть нам вирішувати проблеми, що виникають", - заявив Блінкен.


"Отож, це відповідає нашим інтересам – допомогти Україні й Грузії стати найефективнішими нашими партнерами, з прозорими демократичними та економічними інститутами, з активним громадянським суспільством, з модерними збройними силами", - зазначив радник віце-президента.


Він наголосив, що "це партнерство не завдає шкоди жодним іншим країнам, а корисне буде всім".


"Другий спільний знаменник для обох візитів – той, що Україна й Грузія надихнули людей в усьому світі, включно зі США, своїми мирними революціями у недалекому минулому", - сказав Блінкен.


Літак Байдена має прибути до Києва у понеділок увечері.


Наступного дня віце-президент має зустрітися з українськими діячами, зокрема з президентом Віктором Ющенком, прем’єр-міністром Юлією Тимошенко, спікером Володимиром Литвиним, депутатом від НУ-НС Арсенієм Яценюком.


У середу віце-президент Байден виступить у Торговельній палаті на тему американсько-українських відносин, а також має зустрітися з представниками громадських і неурядових організацій.


Від середи до п’ятниці він перебуватиме зі схожим візитом у Грузії.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект