НОВИНИ

22.07.2009 | Відгуки у США на київський візит віце-президента Байдена
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Взаємини з Україною Сполучені Штати вважають першорядно важливими. А на думку оглядачів, візит віцепрезидента США Джозефа Байдена в Україну засвідчив, що відносини США з Україною не будуватимуться за рахунок відносин з Росією. Саме в такому позитивному дусі витримані відгуки у США на київський візит віце-президента Джозефа Байдена. Сьогодні завершується візит Джозефа Байдена до України.
Президент Віктор Ющенко вітає Віце-президента США Джозефа Байдена у Києві 21 лютого 2009 р.


По телебаченню у США показують сюжети про перебування віце-президента в українській столиці, такі як вшанування пам’яті жертв Голодомору біля меморіалу. Одначе, найчастіше повторюють фрагмент його спільної прес-конференції з президентом Віктором Ющенком і чітку заяву Байдена, яку він там зробив. Цю заяву тут трактують у тому сенсі, що дві короткі фрази у сконденсованому вигляді висловили чільну мету київського візиту віце-президента США – підкреслити американську підтримку України.


«Сполучені Штати підтримують суверенність, незалежність і свободу України, включно зі свободою робити свій власний вибір – до якого альянсу вступати.


Звертаючись до Ющенка, Байден вів далі. - Ми працюємо, як вам відомо, пане Президенте, над перезавантаженням наших взаємин з Росією, але я запевняю вас і весь український народ, що це робиться не за рахунок України».


На думку Білла О’Райлі, коментатора телеканалу новин FoxNews, київський візит Байдена планувався як противага нещодавньому московському візитові президента Барака Обами. Президент Ющенко зробив метою своєї влади західну інтеграцію України включно зі вступом до Північноатлантичного оборонного альянсу, НАТО, чим прогнівив Москву. Але американський уряд не визнає ані «сфер впливу», ані так званих «упривілейованих інтересів», як це формулює російський уряд.


Отож, каже О’Райлі, візит Байдена мав нагадати Москві про суверенність України та Грузії, колишніх колоній Росії. А телеканал АВС, показав дещо гумористичний момент перебування Байдена в Україні. Коли він сидів з Ющенком у київському пабі – це пивна, але Байден пив кока-колу – Президент запитав гостя, що йому найбільше сподобалося у Києві. Віце-президент відповів через перекладача, що найбільше йому подобаються київські жінки, яких він назвав «найгарнішими у світі». «Це абсолютний факт, що у вас так багато найгарніших жінок», – повторив Байден.


Покінчіть з безладдям у власній хаті


У середу, 22-го липня, віце-президент, після виступу перед американськими бізнесменами у Торговельній палаті Києва, має відправитись до Грузії. Але у неофіційному порядку високопоставлений урядовець, який волів зберегти свою анонімність, сказав кореспондентові «Нью-Йорк Таймс», що як в Україні, так і в Грузії Байден має наполегливо закликати господарів покінчити з безладдям у власній хаті, здійснити економічні реформи в Україні і політичні – у Грузії.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8403. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект