НОВИНИ

30.07.2009 | У ЄС уважно прочитають лист української інтелігенції
Джерело - Українська правда, Радіо "Німецька хвиля"

У Єврокомісії запевняють, що уважно прочитають звернення української інтелігенції та спробують зарадити.


У відповідному відкритому листі група українців просить в адміністрації США та урядів країн Євросоюзу допомоги демократії.


У своєму листі українська інтелігенція закликає Захід якнайшвидше лібералізувати візовий режим з ЄС та США, сприяти більш активним відносинам України з НАТО, зробити проект "Східне партнерство" дієвим інструментом модернізації країн-учасниць, а не "відкупним внеском від Брюсселя", та забезпечити прозорість енергетичного ринку.


Представниця Інституту демократії ім. Пилипа Орлика Наталя Беліцер підписала цей лист, оскільки поділяє занепокоєння, що і Європейський Союз, і Сполучені Штати Америки нині надто формально ставляться до партнерства з Україною.


"Ця ініціатива інтелігенції дуже вчасна. І робити це треба, аби показати, що всі ці переговори з нашими партнерами – не лише на відкуп МЗС. Ці нормальні людські контакти є потрібними реальної інтеграції України в європейську та євроатлантичну спільноту", - сказала Беліцер.


Прес-секретар представництва Єврокомісії в Україні Давид Стулік зазначив, що подібні відкриті листи нормальна європейська практика, яка допомагає почути думку громадськості.


"Ми завжди раді чути такі думки, коли українські громадяни за європейську інтеграцію, аби наблизити Україну до європейських стандартів. Це те, що допоможе самим українським громадянам", - наголосив Стулік і додав, що цей лист уважно вивчить Єврокомісія і спробує дослухатися до всіх зауважень.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект