НОВИНИ

17.07.2009 | Вимучене рішення: Ісландія таки йде до ЄС
Джерело - Європейський простір, Радіо "Німецька хвиля"

Парламентські дебати у Рейк’явіку щодо заявки на членство в ЄС затягнулися на цілий тиждень. У четвер нарешті вимучили рішення про початок переговорів – з перевагою лише у два голоси. Але справі можуть завадити борги.


Після палких дискусій парламент країни у четвер усе-таки відхилив вимогу опозиції негайно провести референдум щодо вступу в ЄС, ще до того, як буде подано формальну заявку. Таким чином вже ніщо не заважає офіційному Рейк’явіку подати заявку на набуття членства в Євросоюзі. Прем’єр-міністр Йоганна Сігурдардоттір заявила, що подасть відповідні документи до Брюсселя вже до кінця липня.


Йоганна Сігурдардоттір: "Уряд Ісландії вбачає у приєднанні до ЄС можливість краще захистити країну від таких потрясінь, як те, що його нині переживає країна внаслідок світової фінансової кризи. У Рейк’явіку сподіваються стабілізувати національну валюту – крону, а у перспективі навіть увійти до єврозони. Також уряд розраховує на доступ до дешевих кредитів".


Європейський Союз привітав рішення парламенту Ісландії про заявку на вступ до спільноти. Від імені головуючої в ЄС Швеції міністр закордонних справ Фредрік Райнфельд заявив у Стокгольмі: «Я вітаю рішення ісландського Альтінга подати заявку на членство в ЄС», - сказав Райнфельд. Як очікується, що за скороченою процедурою країна може приєднатися до ЄС вже 2012 року.


З точки зору таких критеріїв як демократія і верховенство права, членству Ісландії ніщо не заважає. Зате серйозною перепоною можуть стати величезні борги країни. За даними міністерства фінансів, крах найбільших банків Ісландії, які вдалося врятувати лише за рахунок націоналізації, коштуватиме платникам податків близько 12 мільярдів євро.


Ця сума удвічі перевищує внутрішній валовий продукт цієї маленької країни з 320-тисячним населенням. Більше 3,5 мільярдів євро боргів треба буде повертати Великобританії та Нідерландам. У Рейк’явіку нині намагаються частково відхреститися від цих боргових зобов’язань ісландських банків. Однак в разі початку переговорів про членство в ЄС зробити це точно не вдасться. От лише де брати гроші – ніхто не знає.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект