НОВИНИ

02.07.2009 | Делегація ЄС відмовляється обговорювати пропозиції України
Джерело - Українська правда

У Міністерстві закордонних справ здивовані заявою посла Єврокомісії в Україні з приводу затягування Україною передачі європейській стороні пропозицій щодо тарифної політики щодо низки продукції в рамках створення зони вільної торгівлі.


"Я здивований неадекватною, поспішною заявою, яку вчора було озвучено послом Єврокомісії в Україні", - сказав заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв у четвер у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".


Він поінформував, що всі пропозиції українська сторона вже передала європейським колегам.


 


"Цікаво, що саме делегація Європейського Союзу відмовляється обговорювати тарифні пропозиції під час раунду переговорів із приводу зони вільної торгівлі, що на даний момент проходить у Києві. Тобто, усе в точності навпаки", - сказав Єлісєєв.


Заступник голови МЗС додав, що вранці розмовляв по телефону з головою делегації ЄС на переговорах з Україною, який висловив подив у зв'язку з цією заявою й обіцяв розібратися.


"Розглядаємо останню заяву посла про нібито затягування українською стороною подачі пропозицій і неможливості підписати угоду (про асоціацію) до кінця поточного року як банальний політичний тиск на Україну для того, щоб спонукати без застережень прийняти пропозиції ЄС", - підкреслив Єлісєєв.


Він також додав, що українська сторона досить спокійно ставиться до такого тиску ЄС і буде продовжувати дії, спрямовані на захист національних інтересів, у тому числі стосовно українського виробника, який має отримати "справжній доступ до ринків ЄС".


"В іншому випадку, усі твердження ЄС про економічну інтеграцію залишаються лише абстракцією", - сказав Єлісєєв.


Говорячи про терміни підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС, Єлісєєв зазначив, що раніше обидві сторони домовилися, що пріоритетом у переговорах має стати якість і змістовність цього документа, а також досягнення розумного балансу інтересів обох сторін.


За словами Єлісєєва, у ситуації, що склалася, українська сторона закликає європейських колег дотримуватися елементарних правил етики переговорного процесу.


Як повідомлялося, напередодні голова представництва Єврокомісії в Україні Жозе Мануеле Пінту Тейшейра заявив: "Зараз ведуться переговори в Україні (про створення зони вільної торгівлі) щодо низки чуттєвих товарів, і від української сторони ми чекаємо пропозицій щодо тарифів по позиціях чуттєвої продукції... Ми дуже сподіваємося, що ще до кінця цього тижня Україна надасть своє бачення тарифної політики з низки товарів даної продукції".

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект