НОВИНИ

22.07.2009 | Відносини між Україною і США формуються як відносини стратегічного значення - В.Ющенко
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Відносини між Україною і Сполученими Штатами Америки формуються як відносини стратегічного значення. На цьому наголосив Президент Віктор Ющенко під час спільної з віце-президентом США Джозефом Байденом прес-конференції.


За його словами глави держави, відносини між Україною і США розвиваються досить активно, вони грунтуються на сильній нормативній базі. Зокрема - на Хартії про стратегічне партнерство, яка була підписана у грудні 2008 року, а також на двосторонньому плані дій, "дорожній карті", підписаних на початку 2008 року.


В.Ющенко подякував Дж.Байдену за те, що США підтримує Україну при співробітництві з Міжнародним валютним фондом. "Хотів би висловити подяку США за ту підтримку, яку ми відчуваємо у контексті співробітництва з Міжнародним валютним фондом", - сказав він.


Президент відзначив, що під час обговорення надання Україні третього траншу в рамках програми співробітництва Фондом був запропонований пакет необхідних для української економіки реформ.


В.Ющенко назвав цей пакет заходів непростим, однак підкреслив, що уряд повинен їх розпочати й реформувати національний ринок.


Глава держави також запевнив віце-президента США в тому, що Україна зацікавлена у залученні іноземних інвесторів, у тому числі й з Сполучених Штатів Америки, для модернізації нашої газотранспортної системи. "Ми зацікавлені, щоб навколо теми модернізації української ГТС було якомога більше інвесторів, у тому числі і з США", - сказав він.


В.Ющенко повідомив, що сьогодні обговорив з Дж.Байденом питання енергобезпеки, ядерної безпеки на українських АЕС, а також питання диверсифікації ядерного палива. "Ми обговорювали питання енергобезпеки. Ми повинні раціонально використовувати енергоресурси, потрібна політика реформування газового сектору. Саме на такому реформуванні Україна має шанс зробити свою енергетичну політику незалежною", - сказав Президент.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект